Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 17000 Kč

https://www.czc.cz/2e268ogfrugnr9kc5g2fg1bfg4/seznam

Nějaká rada, jestli je sestava v pořádku? Nebo jeslti mám nějakou komponentu vyměnit? Jestli stačí mATX deska nebo musim mít ATX v čem jsou výhody a o co přijdu když bych dal jen mATX.
Chci si pořídit PC pro takové to každodenní používání. Plus modelování v CAD systémech a sem tam hraní her. Cena bez klávesnice a monitoru max 17000Kč.
Předem děkuji za rady.

Změna předmětu, původně: PC SESTAVA (host)

Malý SSD, podivná základní deska 7. generace, podezřelý zdroj, navíc zbytečná síťová karta… Snad si tady raději vyber něco složeného, návrhů je dost. Na sem tam hraní her je potřeba stejně výkonný hardware, jako když se hraje pořád.

ale to už bych asi musel vybrat jiný zdroj a možná i procesor

- Ano, kvůli rozdilu 10W, rovnou osad 800W platinum zroj, kvůli rozdilu 1Flops , vem radeji CPU s 32 Cores. :-)
* 1660 s CPU QuadCore na 3.6 GHz (coz je pro hry +- idealni 3.5-4Ghz) problém utáhnout nemá a kvůli rozdilu 10W nemusíš nic menit.

- "Do budoucna" se vyrobci snazi delat produkty s vysim vykonem a mensi spotřebou (W). Tak i do "Budoucna" se nemusíš bat, tedy jestli nemas v planu SLI. Protože je vetsi sance, ze az budes menit grafickou kartu, tak nebude mit vic W jak tva dosavadni. (Nejsme v roce 2000-2015)
* Zmenit CPU k 1660 ? Muzes. Jestli ti za to stoji ?! I prechozi procesory Intel@i7@7xx nebo i rada i7@6xx (Coz je také "QuadCore" + TH) pracuji bez problému třeba s radou GTX@1070. Proc by nezvladl tvůj novejsi, témer 4Ghz QuadCore s GTX 1660 ? (K GTX@1070 je bliz az 1660Ti)

- Co se tyka sestavy a "vykonu" po této strace se bat nemuis, ze by jeden komponent nezvladal druhy.
- K samotné GTX@1660, vyzkousenych jich mam několik, v podstate několik modelu od tri vyrobcu, PALIT mezi ne nepatri, na internete muzou psat cokoliv.

- Teoreticky, tyto GK když se budu drzet modelu 1xFAN|120-150TDP co jsem osazoval na mITX, ITX tak nejak vyjmecne hlucné nebyly. Ono uchladit grafickou kartu co ma mensi [TDP / ten termalni vykon] jak nekteré CPU procesory, zas tak tezké není. Tak jak potřeba osazovat vykoné a drassi chladice. (Ono je to zpravidla v realite stejne jinak jak papirove, nebo v prehnanych clankach).
* Kdybych mel mluvit za sebe, pro me jsou internetové informace, nebo papirové porovnani spis jen orientacni, vylozene se jich nedrzim a nedelam z nich zavery. Tim chci rict, ze klidne i ten PALIT_GeForce muze slusne poslouzit.

PS: Ale na potvrzeni, nebo zmenu, si musíš počkat na nejakého radce.

SilentiumPC Mistral (120mm)

nevim na co chces ten vetrak, ale podle pouziti

https://www.czc.cz/arctic-fan-f12_2/70139/produkt
https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-silent/178999/produkt
https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/70136/produkt

Jsou lepsi.

---

PALiT GeForce GTX 1660 StormX, 6GB GDDR5

Palit = smejd, cokoli jsem od nich videl, to shorelo.

Takhle:

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g-6gb-gddr5/257152/produkt

---

Kingston Now A400, 2,5" - 240GB

Nejvetsi smejd co Kingstone dela, kdyz chces nutne Kingston, tak aspon takhle:

https://www.czc.cz/kingston-now-uv500-2-5-240gb/235956/produkt

Nebo potom vem:

https://www.czc.cz/crucial-bx500-2-5-240gb/244140/produkt

Ta 1660 je vykonejsi jak bezmala 3 roky stara 1060.. (jen si nepriplacis za znacku). Teploty ma slusné, 65° v zatezi (zdroj Guru3D), coz je slucné na single FAN, ale jak ti pisu vyse, tyto GPU a TDP které maji, to nejak tezké uchladit neni. .
- Rozdil se pohybuje v prumeru o 10FPS, v nekterych az 20, v nekterych jen 5, ale zustava zkratka vykonejsi (v 60Hz/FPS omezeni uz to muze delat naky 20% rozdil) .
- Tady je docela slusenej a prehlednej TEST na Guru3d : https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1660_stormx_oc_review,12.html.

TiP ~ Zde je znazorneno jeji osazeni : "Palit GeForce GTX 1660 Component detail", osazeni, jako kondiky jsou ty samé, VRR, i podle oznaceni jinych soucastek na PCB, jsme na urovni jako u jinych vyrobcu.

- Nesmis verit kazdé hlouposti (rozumim, neni jednoduché se v tom orientovat kdyz kazdy pise neco jiného), nebo "jedna pani povidala" kdo ti to cu podstrci, "nekdo nekde slysel", rozbila se jim jedna vec, ted jsou vsechny jejich vyrobky na houby. Nebo ber jen nazory tech, co tu grafickou kartu, ten urcity model vlastni. Jestli mas na to osadit GTX@1660, tak je skoda tam osazovat neco méne vykoného.
*Napsal bych ti to pres soukromou zpravu (tady plati to, co vetsina prekrici) , bohuzel nemas ucet. Proto oznacuji jako mimo vlakno.

Az ti jednou shori, tak si na me vzpomen, nekecam jen tak do vzduchu, ale jsouto tvoje penize a tve rozhodnuti.

Jinak ten vetrak cos vybral, nevim. Hlavne nevim k cemu ho potrebujes, ale 1800rpm bude delat poradny bordel.

Jestli chces cernej (sedej), tak tenhle mam ozkousenej:

https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm-co/107104/produkt

Pokud ho napojis na PWM (nevim kolik jich tva deska ma, potrebujes minimalne dva, protoze procesor (vetrak) bys mel mit zapojenej na PWM), tak bude tichy.

Jěště se chci zeptat do 4pinu se větráček 3pin asi nedá dát? a jestli jsou nějaký redukce nebo rozdvojky na větráky...
Na desce jsou jen 3x4pin jeden je na chladič od CPU, takže jsou jen dva volné. Zajimalo by mě jestli se dá nějak vyřešit aby se dalo víc větráčků než dva. Nevím jak se tohle řeší.

Jěště se chci zeptat do 4pinu se větráček 3pin asi nedá dát?

Ano jde. Jen ti po zasunuti pacek bude pre-byvat jeden PIN.
Kdyz se podivas poradne tak uvidis, ze ten 4xPIN konektor tam ma takovou packu, ktera prekryva 3xPIN.
(vyhrazeni prave pro 3xPIN FANs)
[LGA775install_pwm.jpg]

- Ano existuji rozdvojniky (adaptéry/spliter) které zapojujes na "PWM", "MOLEX", "SATA", ale tim stracis moznost nastaveni invidualniho RPM vetrniku.

[Priklad] :
• Adapter na urovni SATA : ODKAZ ZDE
• Spliter pro PWM 4PIN : ODKAZ ZDE
* Zkratka mas na vyber, v pripade ze chces pouzit vice 12V FANs, bych radeji pouzil adaper na vetvy SATA.

Staci jeden dopredu, jeden dozadu. (je to od bedny k bedne, zalezi také na velikosti ventilatoru, prutoku vzduchu -- m^3/h)
2x FAN v cele muze mit své vyhody, ale také to nemusi zmenit vubec nic, az na vysi ('noise' / dB) hlucnost..

TiP ~ Za tu samou cenu, muzes zvolit Zalman S2 + magnetické prachové filtry, jen musis dopredu koupit jeden FAN treba ten Artic F12 od RMX ktery je za tu cenu je velmi doby + PWM / regulace otacek (zadni je jiz pribalen)
* Bohuzel blissi informce o kvalite ti dat nemohu. Na tvou sestavu, s tak nizkym TDP nepotrebujes vylozene zaklad na BigTover s 5 ventilatorama ;-)