Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit "žrout" CPU?

Zdravím komunito,

po aktualizaci windows (nevím, zda s tím má něco společného) mi ve správci úloh vyskakuje položka "32-bit Setup Launcher" a klidně si bere 50% výkonu CPU. Navíc se mi zobrazuje další položka popsána jako "nslookup" a také si bere nějaký ten výkon CPU (od 1% po 5%). Tato položka se zobrazí ve správci klidně devět krát.

Hledal jsem na internetu, co se s tím dá dělat, nikde jsem nic nenašel. Počítač jsem projel několika antiviry (postupně) a vše bez výsledku. Ve správci úloh se setup lancher tváří jako aplikace Install Shield, nslookup nevypisuje žádné info. Obojí má cestu k souboru C:\Windows\SysWOW64. Samozřejmě jsem zkoušel i výkonou odinstalaci těchto aplikací pomocí Iobitu, ale po odinstalování se aplikace objevili opět.

Pomůže mi prosím někdo, jak se tohoto plevelu zbavit?

Díky všem za rady :)

V příloze zasílám screen ze správce úloh (nslookup je aktuálně spuštěn 40-krát.

Moje sestava:

Procesor - Intel Core i5-7600 CPU @ 3.5 GHZ

Grafická karta - NVIDIA GeForce GTX 1080
Nainstalovaná pamět RAM - 32 GB

Systém 64 bitový

Windows 10 Home

Začal bych zbavením se toho AdvancedCare bloatwaru. Ne, opravdu ti to nezlepší "stav" systému, ne, opravdu to zázračně neopraví chyby systému, které kolikrát nejsou ani chyby, naopak, cpe se to kam nemá. nslookup je proces řešící DNS, nějaká záhadná internetová aktivita na pozadí?

- a toho IOBIT cosi se taky zbav

Advanced System Care používám již několik let na několikátém PC a nikdy s tím nebyl problém. Navíc Uninstaller od Iobitu je bezkonkurenční a odstraní aplikace včetně všech složek, které by v systému nadále zůstávaly. Vypne zbytečnosti spouštěné na pozadí a zrychluje (znatelně) PC. O nějaké aktivitě na pozadí nemám ponětí a ani nevím, jak zjistit, zda něco na pozadí zlobí, ale vzhledem k tomu, že se spouští takový plevel, tak něco na pozadí pracuje v neprospěch uživatele. Když se podívám ve správci do záložky "Po spuštění", tak tam není nic, co bych neznal, či co by nebylo OK.

Když se podívám ve správci do záložky "Po spuštění", tak tam není nic, co bych neznal, či co by nebylo OK.

Ve správci úloh se setup lancher tváří jako aplikace Install Shield, nslookup nevypisuje žádné info. Obojí má cestu k souboru C:\Windows\SysWOW64. Samozřejmě jsem zkoušel i výkonou odinstalaci těchto aplikací pomocí Iobitu, ale po odinstalování se aplikace objevili opět.

tady někdo kecá (= odporuje sám sobě).

něco jsem tu psal, na nic jsi nedokázal odpovědět.
protože jsi kromě obhajoby lamerského programu, který jen smaže temp soubory na disku, neuvedl jedinou informaci, nemá cenu tu ztrácet čas.

po vyčištění malware (třeba adwcleanerem) ještě doporučuju zkontrolovat co se automaticky spouští:

- proti adware a spyware adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy). má i záložku services (služby): v té asi nebudeš tušit co k čemu je, ale můžeš se dívat na služby nepocházející od microsoftu, co v tvém pc dělají.

naopak microsoftí diagnostiku sítě (.vb script) bych zakázal. nic to neumí vyřešit a pokud neplánuješ číst log té věci, je ti to k ničemu. možná s tím zmizí nesmyslný nslookup.

ještě k advanced system car:
počítej s tím, že po zásahu podobných sračkových programů je systém zralý na reinstalaci. i když je všechny lamy instalují, nic užitečného nepřináší, kromě rizika rozdrbání systému.

Nějak nesedí ta čísla ze screenů.
Mi to v součtu vychází na nějakých odhadem okolo 70% vytížení CPU, ale na screenech je 100%.
Přepni si ve Správci na sloupec Podrobnosti, tam ve Vlastnostech najdeš umístění toho Setup Launcheru.

Kontrola PC programem MBAM (nejlíp v nouzovém režimu) asi nebude na škodu.

Máš v systéme Windows neskonalý bordel.

Nutné je začať úvodom:

OS Windows je v svojej podstate nenáročný systém, ktorý ak neobsahuje bloatware, škodnú, SW od tretích výrobcov, Gadegts, Rainmeters, AV, absolútne nezaťažuje systémové prostriedky, procesor, RAM (je načítaná pod hranicou 25% z celku) ani HW.

CPU po zápatovaní čistého Windows a jeho ustálení, po ukončení kontroly na pozadí nastavených úloh v Plánovači úloh daných MS v základnej výbave, je na nule, resp sporadicky skočí medzi 0-1%. (Snáď iba si odskočí na kontrolu synchronizácie času, ak je nastavená služba Timewok).
---------------------------------------------------

Sprav si čistú inštaláciu z ISO, záplatuj OS, nechaj vykonať automatickú kontrolu na pozadí, potom vypni Defragmentáciu, Defender, prípadne zastav 80% zbytočností v Plánovači úloh.

Necpi do W10 AV a spol. tunujúcich šmejdov čističov.

Čističe sa dajú používať, ale je nutné v Autoruns.exe vypnúť všetky služby ako aj kľúče v Registroch s nimi spojené, aby sa po reštarte PC nenačítali do RAM, ale zostali uložené na disku.