Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopie obrazovky - Ctrl Alt X

Dobrý den,
nedávno jsem potřeboval vložit znak #, vždy jsem používal klávesovou zkratku "pravý Alt + X". Po stisknutí oné klávesové zkratky pod Win 10 se však ale zobrazí oblast pro zachycení obrazovky. Něco jako program Corel Capture, který jsem doposud pro sejmutí oblasti obrazovky používal. Sejmutou obrazovku pak lze ihned uložit jako obrázek. Užitečná funkce, obzvláště pro toho, kdo chce napsat nějaký manuál.
Mezi klávesovými zkratkami pro Win 10 jsem ale pravý Alt + X (= Ctrl + levý Alt + X) nenašel. Nenašel jsem ji ani na portálu defkey.com, kde jsou popsány snad všechny klávesové zkratky všech možných programů. U žádného programu ale nefunguje výše uvedená zkratka pro sejmutí obrazovky.
Mám tomu rozumět tak, že jde o novou funkci Win 10?

Děkuji,
pclector@gmail.com

Jestli se ten znak používá jen občas, tak řešení je jak psal host: Alt+035, ale stačí i Alt+35.
tabulku ASCII používám dost často právě na speciální znaky, ale už mnoho let píšu ze zvyku třeba @ (Alt+64) nebo \ (Alt+92), i když to jde jednodušeji. Mám ji v záložkách, takže najít jakýkoliv znak není problém.