Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak změnit oprávnění adresáři v linuxu

Ahoj všem.
Může mi někdo znalý poradit jak změnit oprávnění adresáře "mountpoint" který vytvořil CryFS?
Hledal jsem tady cryfs.1.en.html ale ta angličtina :(

Zkoušel jsem chmod i chown

root@deb:/var/www# chmod -R 777 /var/www/virt
chmod: changing permissions of '/var/www/virt': Input/output error

root@deb:/var/www# chown www-data:www-data /var/www/virt
chown: changing ownership of '/var/www/virt': Input/output error

Díky moc..

Tuto Permission on mounted dir chlapík hovorí, že primountované adresáre sú z bezpečnostných dôvodov dostupné len používateľovi, ktorý ich primountoval (a nemôže k nim pristupovať dokonca ani root). Dá sa to zmeniť použitím FUSE prepínača allow_other alebo allow_root (cryfs basedir mountdir -- -o allow_other).

Ďalej píše, že aj keď to takto spravíš, tak potom narazíš na blok v implementácii CryFS, ktorý nemá kam ukladať oprávnenia. Tiket je z roku 2016, tak možno dnes budeš mať viac šťastia.