Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni překousnutych kabelu utp

Ahoj prosím chci se zeptat.
Inzernet který vede z venku do bytu utp kabel ?
Je v byte prekousnuty napůl
Chci se zeptat jeslti je nejaka rozdvojka kterou to připojím k sobě
Krimppvaci kleste s těmi umím na oba ty konce jen mě zajímá zda ty konce propojim

Tyhle radílky bych fackoval na místě. Špičkou nože uděláš pouze jakoby kontakt, který bude časem nespolehlivý. Drát se musí přes hrany nožového kontaktu smýkat, aby se do něj částečně zařízly (a to raději nemluvím o tom, že to smýkání by mělo být rychlé, aby se teplem na hranách vytvořily mikrosváry, protože tomu tady nikdo nevěří).

Nevěř - ale fakt jo. Je to věc známá už z dob ovíjených spojů. Jenomže teď není v módě jít za podstatou věci a každý se spokojí s povrchními znalostmi - a tak se takové znalosti ztratí z povědomí. Že ty to neznáš ještě nemusí znamenat, že to tak není. Může to totiž být tvoje mizerná znalost problematiky. Tebe to ale nepřesvědčí, protože jsi mistr.

Podstata ovíjaného spoja je v navinutí drôtu na štvorhranný kolík, pričom ostré hrany kolíka sa zarežú do drôtu. Spoľahlivosť takéhoto spoja je daná tým, že na ostrej hrane kolíka pritom vzniká tzv. difúzny spoj kolíka s drôtom. A čuduj sa svete - difúzny spoj vzniká aj na zarezávaných a krimpovaných (lisovaných) spojoch.

Kolko krát sa mi stalo, že aj pri použití správneho nástroja sa káblik nožovému kontaktu "uhol" a ostal cez neho "prevesený" a ďalším opakovaným zarážaním by som ho zničil. Takže ho na vonkajšej strane narovnám a pri nožovom kontakte špičkou mojím tupým 15rokov neostreným motýlikom zatlačím. A zatláčam všetky , ktoré sa mi na pohľad nezdajú. Za 20 rokov som nemal jedinú reklamáciu na patch panel. Všetky prípojné miesta certifikujem. Tak si daj facku ty a je to v pohode..zvárač.. a toto ako zvaríš : keystone (Inak ešte mi dlžíš trenky. Ak nevieš za čo, hádal si sa , že na spojenie dvoch počítačov do siete potrebujem router)

Ten keyston dělá přesně to, co od správného nakrimpování požaduji a co popisuji (jenom bych uvítal větší rychlost zatlačení, ale člověk nemůže mít všechno).
Ohledně těch trenýrek - matně si na něco vzpomínám, ale už nevím, o co šlo (ale trenýrky jsem, tuším, doopravdy prohrál). Máš je stále u mě :-)