Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Repasovaný PC - Dobrá voľba?

Zdravím, chcel by som si kúpiť tento repasovaný PC. Používal by som ho hlavne na klasickú prácu (prehliadanie internetu, YouTube videá, spravovanie web stránok atď...) Myslíte si, že tento PC by zvládol aj nejaké nenáročné hry ako napr. Minecraft, CS 1.6, DOOM 2 GTA:SA atď...?

Parametre si zmením, takže koncové parametre PC budú:

CPU: Intel® Core™ i7-2600
GPU: Ešte sa rozhodujem, či nechám integrovanú, alebo si dokúpim GIGABYTE GeForce GTX 1050 Windforce OC 2G (ktorá bude podľa vás lepšia?)
HDD: 1TB
RAM: 16 GB
OS: Win10 Home x64 (možno tam dám Ubuntu 19.04, ešte uvidím)

Hry v tomto smere naozaj netreba riešiť, totiž keď chcem hrať náročnejšie hry, hrám ich cez program Parsec: Cloud Gaming (áno, platím si za hranie.. a prosím neriešte to) takže o Gaming je v podstate postarané. Myslíte si teda, že táto zostava je aspoň trošku výkonná? Nechcem totiž zasa takú zostavu, ktorá pri zapnutí PC bude sotva zvládať len spustenie OS...

Ďakujem za odpovede.

A myslíte si, že repas je dobrá voľba, v prípade ak človek je na tom zle z finančného hľadiska? A asi neviete v akom stave mi môže prísť PC však? Aby mi napr. neprišiel taký, že case bude celá doškrábaná a špinavá, a nepôjde ani zapnúť :D. Čo som si naštudoval, tak repas PC je PC, ktorí bol už používaný a niekto sa zrejme toho PC vzdal. Následne ten PC niekto zobral, a uviedol ho opäť do prevádzky. Preto sa teda pýtam, či sa tomu dá veriť :).

Edit: A ešte ohľadne monitoru, utiahnú repasované PC aj 4K monitor? Alebo aspoň FHD?

OT:

nejaké nenáročné hry ako napr. Minecraft

Pokud chceš hrát MC v základním režimu "z výroby", budiž. Pokud ale hru pořádně vylepšíš (texturepack, shadery, modifikace), nastavíš max. dohlednost a budeš tam mít spousty farem, je MC hardwarově neuvěřitelně náročný.

u podobných sestav hp rád osazoval nekompatibilní zdroje - rozměrově i konektorově, takže nešly třeba kvůli výkonnější grafice nebo při poruše vyměnit za běžné atx.
ale konkrétně tento typ "HP Compaq 8200 Elite CMT" v práci nemám, nemůžu se podívat ani to změřit.

požadavek 16gb ram:
podle manuálu ten krám podporuje 4x PC3-10600 DDR3-1333 MHz, max. 2gb, to je jen 8gb ram.

novější řada repasů s grafikou: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1103820-hp-elitedesk-800-g1-twr.html

haha, si to představuješ jak hurvínek válku.
ve firemních pc nikdo nevyměňuje základní desky, není důvod. nejde o výkon, na kancelářské použití ho mají dost. při poruše se mění celý pc.
stejné pc jsou koupené po desítkách/stovkách/tisících, po 4-5 letech se to mění obvykle i s upgradem os, nikdo si ve firmě nebastlí pc sám.

ale hlavně: tyto firemní pc mají vlastní formáty výrobce. (je to proto, ať deska umožňuje využití v minitoweru i v nízkém desktopu - sff)
takže není čím jiným to nahradit, nemají klasické základní desky rozměru atx, proto píšu o konektorech zdroje - a konkrétně u tvého modelu i atypické konektory sata z desky.

Přesně tenhle typ máme 5x v práci - zakoupeno jako nové. Důvod pro nákup byl ten, že bylo požadováno, aby šlo o desktop (ty až 3x5.25" jednotky lze namontovat i s rotací 90 stupňů). Jeden už odešel a ani jsem se ho nesnažil opravit, pouze jsem z něj vzal mechaniku, HDD, CPU a RAM a dal jsem to do nové desky a nové bedny se zdrojem. Vše ostatní zcela atypické - rozměry zdroje ani připojovací konektory k základní desce neodpovídají ATX specifikaci, rozměry původní základní desky také nestandardní a ani chladič CPU neměl standardní rozteč upevňovacích otvorů.

proto se to jmenuje repas.
když je v pořádku = jen běžné kancelářské opotřebení, jen se vyčistí, nainstaluje a prodá dál, označí se jako stav "a".
když tomu něco je vážnějšího co brání užívání, ten díl se vymění, zbytek zas vyčištění, případně dostane štítek "b".

značkové pc do kanclu mívají tiché větráky, když jsou nové. při repasu po letech se nemění.
pokud nejde o grafické stanice, pc s integrovanou grafikou produkují minimum tepla. největší zátěž u nich představují instalace firemních nesmyslů, do kterých se ihned začne plést firemní antivir. jinak kancelářský pc nebývá slyšet.

Predavam takmer vyhradne uz len repasy...na tvoje pouzitie a do firiem sa nic ine neoplati.
Za cenu 150-200 eur mam Win 10 Pro, i5 a 4GB RAM, co je normalna masina do firiem.
Ked vymenim hdd za ssd mam raketu.
jedina nevyhoda co tu uz bola spominana je moznost rozsirenia. SFF su male stroje pod monitor, narves tak len low profile grafiku a nesmies pozadovat externe napajanie.
Pri klasickych dekstopoch ako uz bolo spomenute moze byt problem s vyemnou zdroja, ktora by ta v pripade lepsje grafiky cakala tak ci tak.
Hry, ktore si spomenul bezia dobre pomaly na vsetkom, takze by som a toho nebal.

K té sestavě - jakmile koupíš repasovaný počítač s tím, že tam budeš dokupovat grafiku a paměť zpravidla se to nevyplatí.

Zaplatíš o 20,25 procent méně ale máš starý základ, menší záruku. Např. ten repas nemá usb 3 (což se divím sestavu z i7 2600K mám a usb 3 na desce sou).

Rozhodně doporučuji zkontrolovat/ověřit zda je součástí standardní ATX základní deska + zdroj, pokud je rozměr fyzicky jiný (BTX, miniprovedení, speciálky) je to past.

Vem v úvahu, že ten PC má tak 6-7let nejméně. A ty kecy o značkovém pc v tomto případě moc neplatí - viz ta ojebaná základní deska.

Tak ale ja zasa nes*eriem peniaze, a určite nebudem šetriť 2 000,-€ na nový herný PC. To si radšej fakt kúpim nejaký repasovaný za max. 300,-€, a postupne v ňom budem meniť komponenty.

...A vlastne ani nemusím nič meniť. Načo? Ten PC chcem hlavne na kanc. prácu, a nepotrebujem tam rozbehnúť GTA V na Ultra-High detaily. Na hranie už ako som písal, používam program. Max. čo tam budem v budúcnosti doplňovať sú disky. HDD a SSD.

nerealistické představy, násobné rozdíly v platech ani náhodou.

spíš se drž toho, že pokud chceš repas (značkový pc s občas odlišnými díly), vyber si takový, do kterého pokud možno nebudeš muset dále investovat a nic měnit. Jinak se to nesmyslně prodraží a některé úpravy za rozumný peníz ani nemusí jít. dá se třeba koupit wks s 1050/ti, protože to používali na cad. ale vyhazovat starou grafiku (kterou už neprodáš) a nahrazovat jinou je špatný kup.