Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako opraviť podávač papiera v multifunkčej tlačiarni HP?

Multifunkčná tlačiareň HP Deskjet F370 mi občas nezoberie papier aj keď je ho v zásobníku dostatok. Musím jej pomáhať tak, že papier rukou mierne vsúvam do tlačiarne, vtedy ho vždy zoberie. Rozobral som teda tlačiareň, vyčistil som odkvapkávač, ale podávač som nevedel, kde hladať, aby som ho skontroloval. Má niekto s opravou podávača papiera skúsenosti?

Prvý podávací valček bol na spodu tlačiarne na pohyblivom ramienku a nedalo sa k nemu dostať inak ako kompletne rozobrať tlačiareň. Ďalšie valčeky boli na zadnej strane tlačiarne, ktorá sa dala otvoriť a valčeky vyčistiť. To ale nestačilo, lebo keď prvý spodný valček prešykoval, papier sa zo zásobníka nepohol. Tak so skrutkovačom urobil po ňom niekoľko škrabancov, a to napočudovanie pomohlo. Odvtedy tlačiareň podáva papier jedna radosť. Ešte šťastie, že som ju zbytočne nerozoberal a potom dlho neskladal. V návode píšu, že je bezúdržbová a v tom majú asi pravdu. Veď stačilo k funkčnosti iba pár škrabancov.

Valček si mal riedkym, vodovým sec. lepidlom natvrdo podlepiť ak nie je určený k voľnému otáčaniu na hriadeli, ale iba učený výhradne k podávaniu s následným odskočením z dráhy posuvu.

K podávaniu papiera smerom do hnacích valcov slúžia pevné gumené packy, aby sa zbieral vždy iba jeden kus, nie "zhluk" viacero listov f;A4 odrazu.