Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze přeinstalovat Windows 10

Ahoj,

Můj notebook MSI s Win10 mi včera z ničeho nic při spouštění napsal: "Repairing disk errors. This might take over an hour to complete". I po velice dlouhém čekání se však nic nezměnilo. Pak již ani toto nepsal a svítila pouze černá obrazovka s myší.
Vymontoval jsem tedy disk, zapojil ho do stolního PC a přenesl důležitá data. Pak jsem disk vrátil zpět a chystal se na přeinstalaci skrze "troubleshoot".
Nejprve jsem zkusil reinstalaci se zachováním dat, ale vyskytla se nějaká "chyba" a proces nebyl dokončen. Tak jsem se tedy rozhodl pro obnovení továrního nastavení, ale opět se akce nedokončila. Kupodivu není ani možné dostat se do nouzáku, zasekne se to opět na černé obrazovce, nebo na logu MSI.

Co mám v současné době dělat, notebook potřebuji v pondělí na práci a do školy. Poraďte prosím.

V druhem PC disk normalne jede - resp. vytahl jsem z nej vsechna potrebna data a tvari se normalne. V pripade, kdyz je pripojen jakozto druhy disk. Kdyz ho pripojim jako primarni, dela to naprosto to same i na tom stolnim PC

Disk je klasický nebo SSD?

Zkus reset do tovarniho nastavení - na skrytém oddílu by měla být instalačka. Nainstaluj bez zachování čehokoliv

Pokud nejde, pak:
z netu si stáhni přes media creation tool Windows 10, vytvoř si bootovací Flash disk.
Nabootuj z Flashdisku do nouzového stavu a zkus opravu zaváděcího oddílu

Pokud nejde, pak:
Pokud máš možnost dát disk do druhého počítače, tak jej tam dej a odstraň všechny oddíly.
Stáhni si ze stránek výrobce ovladače - hlavně chipset
Nabootuj a nainstaluj Windows 10, nainstaluj chipset a případně dostahuj a doinstaluj všechna data.

No to tovarni nastaveni nevyslo. Asi teda zkusim tu bootovaci flashku. Nemam s tim zkusenosti, takze se zeptam mozna trochu hloupe. Na te flashce bude vlastne instalacka windows a z te se windows nainstaluje znovu, nebo to funguje nejak jinak? To se dela skrze BIOS?

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

zde stáhnete tento nástroj, zapojíte flashku (ideálne prázdnu, dáta z nej budú zmazané), spustíte ten nástroj, po pár desiatok minútach to vypíše hotovo, potom už len na PC kde chcete nainštalovať Windows tam pripojíte flashku, pri zapínaní mačkáte F2 alebo Del, vyskočí BIOS, prejdete do sekcie boot, na prvej položke zvolíte flashku, prejdete na poslednú sekciu kde je save & quit. to zvolíte, pc sa reštartuje a nabootuje, potom už len postupujete podla pokynov, ktoré sám program píše. Zvolíte disk (prípadne aj vytvoríte partície), prihlasovacie meno, heslo, jazyk, čas a odklikáte ďalej, následne pôjdete na stránku výrobce laptopu alebo v prípade počítačov na stránku výrobce základnej dosky (model dosky alebo laptopu získate napríklad skrz dxdiag alebo systémové informácie) a stiahnete drivery, prvý nainštalujete chipset, pak ostatné. Windows dnes už vie bežne nainštalovať aj dieťa. Stačí čítať čo to tam píše...

Ešte tak nejaké zásahy v Bios: Vypnúť secure boot, prepnúť z uefi/legacy.

Ideálne zmazať Nultý sektor nástrojom Diskpart.exe - Clean - MBR s format NTFS.

Potom až začať z inštalátorom ISO W10, na absolútne čistý stôl v prvom sektore pevného disku.

Chová se to velmi nestandardne. Normalne by mela byt reinstalace windows jednoducha zalezitost, to same tovarni nastaveni, ale nefunguje nic :( uz jsem se pres BIOS dostal na to bootovani a vyskoci na me cerna obrazovka at vlozim nejake medium pro boot, nebo tak nejak a pak at zmacknu libovolnou klavesu. I kdyz je bootovaci flashka zapojena a ja zmacknu libovolnou klavesu, hlaska se objevi znova a znova atd...

Uz se mi povedlo dostat na instalaci win10 z USB, ale pri volbe: "kam chcete windows nainstalovat" se to nechce na zadny oddil pokracovat. Pise to: "system windows se neda na oddil 1 jednotky 0 nainstalovat (zobrazit podrobnosti)".
Kdyz zobrazim podrobnosti, tak to napise: "system windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybrany disk ma styl oddiku GPT". Pomohlo by disk prepojit na druhy PC a dat proste krutej format C:?

Tak uz jsem to vsechno nastavil a v instalaci win10 jsem se dostal dal, problem nastal v okamziku, kdyz se notebook pri instalaci mel sam restartovat... restartoval se a skocil po startu rovnou do biosu... takze se akce nedokoncila... on momentalne pri kazdem startu skoci sam do biosu

A na tom jsem ted zaseklej... kdykoliv notebook zapnu, tak tam sam skoci a ja nemuzu nic delat. Kdyz dam save and exit, tak se restartne a zase tam najede. Kdyz dam exit withnout saving, tak jen problikne obrazovka a zase to do toho UEFI/BIOSu skoci :(

Vyndat, dát do funkčního PC, tam stáhnout třeba HD Tune: https://www.hdtune.com/download.html (ne PRO verzi) a tím otestovat - zajímají vás záložky Health a Error scan (ten spustíte tlačítkem Start, může běžet i pár desítek minut). Pokud se na některé z nich objeví cokoli červeného, je disk vadný a je zbytečné se pokoušet o reinstalaci OS - stejně to dříve či později havaruje.