Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze přeinstalovat Windows 10

Ahoj,

Můj notebook MSI s Win10 mi včera z ničeho nic při spouštění napsal: "Repairing disk errors. This might take over an hour to complete". I po velice dlouhém čekání se však nic nezměnilo. Pak již ani toto nepsal a svítila pouze černá obrazovka s myší.
Vymontoval jsem tedy disk, zapojil ho do stolního PC a přenesl důležitá data. Pak jsem disk vrátil zpět a chystal se na přeinstalaci skrze "troubleshoot".
Nejprve jsem zkusil reinstalaci se zachováním dat, ale vyskytla se nějaká "chyba" a proces nebyl dokončen. Tak jsem se tedy rozhodl pro obnovení továrního nastavení, ale opět se akce nedokončila. Kupodivu není ani možné dostat se do nouzáku, zasekne se to opět na černé obrazovce, nebo na logu MSI.

Co mám v současné době dělat, notebook potřebuji v pondělí na práci a do školy. Poraďte prosím.

Chová se to velmi nestandardne. Normalne by mela byt reinstalace windows jednoducha zalezitost, to same tovarni nastaveni, ale nefunguje nic :( uz jsem se pres BIOS dostal na to bootovani a vyskoci na me cerna obrazovka at vlozim nejake medium pro boot, nebo tak nejak a pak at zmacknu libovolnou klavesu. I kdyz je bootovaci flashka zapojena a ja zmacknu libovolnou klavesu, hlaska se objevi znova a znova atd...

Uz se mi povedlo dostat na instalaci win10 z USB, ale pri volbe: "kam chcete windows nainstalovat" se to nechce na zadny oddil pokracovat. Pise to: "system windows se neda na oddil 1 jednotky 0 nainstalovat (zobrazit podrobnosti)".
Kdyz zobrazim podrobnosti, tak to napise: "system windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybrany disk ma styl oddiku GPT". Pomohlo by disk prepojit na druhy PC a dat proste krutej format C:?

A na tom jsem ted zaseklej... kdykoliv notebook zapnu, tak tam sam skoci a ja nemuzu nic delat. Kdyz dam save and exit, tak se restartne a zase tam najede. Kdyz dam exit withnout saving, tak jen problikne obrazovka a zase to do toho UEFI/BIOSu skoci :(