Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaváděč obnovení systemu

Dobrý den mám problém s obnovou dat.
Včera jsem dal počítač do režimu hybernace a hodinku po té nám vypadl proud . Takže smůla .
Tak jsem zapl počítač a tam se mi zobrazila nabídka jestli zapnout počítač podle normálního postupu nebo zapnout počítač z režimu hybernace.
A v tomhle bodě jsem se zasekl.
Klávesnice mi vůbec nereaguje a nemohu kliknout na tlačítko enter .
Klávesnice je na USB .
Klávesnice reaguje jenom když zapnu počítač tak se mi jako vždy objeví "reklama" základové desky kterou mám a po té se rozjíždí BIOS a v biosu oper nereaguje.
Budu rad za jakékoliv nápady . Děkuji

Počítač je docela starý ale doteď mi sloužil bez problému.
Počítač má windows 7 a je bez CD mechaniky bohužel.
Počítač má ještě rozdělenou základovou desku na severní a jižní stranu.
Základová deska je od GYGABYTE a instalační CD už nemám.
A zkoušel jsem klavesnici zapojit i do jiných PC a funguje uplně bez problému.

Na druhej mašine z netu stiahni ISO W7+SP1. Trebárs čisté z ulozto, kde je možnosť kontroly SHA1.

S OEM ISO W7 to bude dnes ťažšie, nejako sa z netu vytráca. Ale dá sa ešte prácne nájsť. Ja mám OEM ISO W7 uloženú na NAS a na DVD.

Kľúč, licenciu sedmy (zrejme OEM) máš niekde v šuplíku uchovanú? Alebo je na spodku dekla noťasa.

Ak licenciu nemáš, existuje dnes v tejto ťažkej dobe šikovný nástroj, ktorý ti po nabútovaní mašiny z externého nosiča, priamo zo zbalených Registrov, konkrétne z kľúča SAM, vydoluje licenciu (key) W7 pri uspatom systéme na disku. (lebo píšeš, že máš starší HW, teda licencia nie je v uefi ale v kľúči SAM).

Dolovací nástroj si vyhľadaj na nete.

Si bez licencie?
W7 sa dá v pohode, bez ujmy na strate na slobode či občiansko-právneho stíhania orgánmi, aktivovať nástrojom: daz_loader 2.2

Beztak tento spomalený, naboptnatný, nestabilný, menej bezpečný OS, onedlho končí s podporou.

Udělej reset BIOS - piny na MB nebo vyndat baterii (PC odpojit ze zásuvky). Pak zkus zapnout. Můžeš zkusit sehnat starší klávesnici s PS/2 (malý kulatý konektor). Někde si vyrob USB fleš s instalačkou W7, i když nebude odpovídat licenčně, půjde z ní udělat oprava.

Ako si došiel k záveru, že je to zrovna zavádzač?

Vypni PC, vyber baterku, odpoj sa od napájania zo siete 230V aspoň na desať minút. Potom sa zapoj.
------------------------------------------------------
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/927392/use-bootrec-exe-in-the-windows-re-to-troubleshoot-startup-issues

bootrec /rebuildbcd

/fixmbr apod. príkazy ti nemusia zrovna pomôcť.
----------------------------------------------------

Nabútuj mašinu z inštalačného ISO W10. Inštalátor desiny je dnes tak inteligentný, že v sebe obsahuje plne automatické opravy sprzneného zavádzača . Modré okná ťa na obrazovke prevedú opravou / repair /fix system.
------------------------------------------------------
Dokonca desinu môžeš z ISO pohodlne "prešrotovať" do podoby, že ti zostanú zachované dáta, SW, nastavenia GUI, ikony.

Opravia sa aj Registre a systémové súbory. Doba cca 45 minút s troma automatickými reštartmi. Pripoj sa pevne káblom k modemu a na net, pripoj k mašine veškeré perifériá. Je to z dôvodu, aby si počas prešrotovania našiel OS W10 cestou Store veškeré vhodné a aktuálne ovládače priamo na nete.