Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 nezobrazuje všetky zariadenia v sieti

Zdravím všetkých,

stretol sa už niekto s tým, že pri prechádzaní sieťových zariadení vo Windows 10 nevidno všetky zariadenia ku ktorým mám prístup? Tým myslím sieťové disky nazdieľané cez Sambu. Zisťovanie siete mám zapnuté, vidím napríklad Zdieľania na doménovom serveri a doménový server samotný, avšak ReadyNAS duo, ktorý som donedávna ešte videl sa prestal zobrazovať. Pritom mám namapované niektoré jeho adresáre a všetky bezproblémov fungujú. Resp. Windows 10 ho zobrazuje len ako Ukladací priestor, nie v časti Počítač.

Vďaka

Vyzkoušej, jestli je dostupný přístup přímo přes IP adresy - příklad \\100.100.100.1\sdilena_slozka. To sice nevyřeší problém nezobrazování v Okolních počítačích, ale zjistíš, jestli přístupy fungují. A když si vytvoříš zástupce, třeba to bude i stačit. Já tento problém řešil opakovaně (a nevyřešil) a skončil u přímých odkazů.