Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Single-sided SODIMM - kde ji sehnat?

Dobrý den, mám HP EliteBook Folio 1040 G1. Potřeboval bych tam upgradovat RAM. Má to 4GB napájené na desce a pak to má volný slot, do něj chci dát další 4GB. Nejdou tam dát ale standardní double-sided paměti (čipy po obou stranách), ale je potřeba tzv. single-sided paměť. Konkrétně potřebuji tedy 4GB SODIMM 1600MHz DDR3L single-sided. Nemohu to ale nikde najít, nemáte někdo zkušenost?

Děkuji Vám.

Na štítku jaké ramky prosím myslíš? 4GB jsou napájené na desce jak jsem psal a pak je tam volný slot, do kterého tu ramku potřebuju dát, takže není z čeho co opsat. Hledal jsem i v datasheetech výrobcům jako kingston a patriot, ale nenašel jsem vhodný modul...

Napr. tu sa o tom píše v poslednom príspevku , a podla fotky samotného notebooku je tam dokonca aj nalepeny piktogram, že je možné osadiť len RAM s čipmi na jednej strane. Tento 4GB modul od SK Hynix je vraj jednostranný - HMT451B6AFR8A-PB a použitelný (viz. na konci strany). Tu je aj dôkaz že je jednostranný.

Takže v podstate má len dve možnosti - zohnať fakticky nezohnatelnú pamäť s čipmi na jednej strane, alebo tam osadiť normálnu s čipmi na oboch stranách, malo by to fungovať, akurát potom nepojde zavreť ten dekel na notebooku. To že tam idú osadiť len pamäte s čipmi len na jednej strane je daň za to že si kúpil supertenký notebook namiesto normálneho.

Pamäť s čipmi na jedne strane je ešte aj táto - HMT425S6AFR6A (viz datasheet) , ale je to zasa len 2GB. Ale aspoň sa dá momentálne nájť na ebay.