Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Starší grafika a rozlišení monitoru

Zdravím. Mám starší PC s grafickou kartou ATI Radeon HD 5850. Po zapnutí PC mám najednou rozlišení pouze 1600x900. Zkoušel jsem reinstalaci ovladačů grafiky. Vše proběhne ok, i ve správci mi to píše vše v pořádku, ale nemohu nastavit 1920x1080. Ovladače mám z oficiálních stránek AMD. Už mě napadá jedině reinstalace W7, ale snad někdo poradí... Dík

Taky zdravim.
- Pres jaky video_vystup jsi pripojen ? Zkousel jsi jinej kabel ? Pouzivas nejakou (video) "redukci /adaptér" ?
* Predpokladam, ze monitor je FHD@1080p ? Jestli pouzivas HDMI, zkus DVI nebo VGA jestli 1080p bude dostupné.

TiP :i: ~ Zkus to rozliseni popripade nastavit (vytvorit vlastni) v ovladaci AMD, né v nastaveni OS. Jestli problém stale pretrvava, podivej se, kolik mas nastevnych Hz a "pomer stran" (21/9 etc).
* Ale IMHO bude stacit jen zamena video kabelu.