Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vir?

Zdravim,

dneska jsem si všimnul, že mám u antiviru červenej štít (obr 1), udělal jsem rychlou kontrolu a informace si protiřečí (obr. 2), v historii a tak nic neni napsany a "spustit akce" nic nedělá.

Testoval jsem to ADWCleanerem, MBAM a rychlou kontrolou přes win. deffender - viz. obrázky, a ESET online scanner (teď stáhlej) - ten hlásí čisto.

Udělám i celou kontrolu pokud to je potřeba.

Někdo rady, co s tim?

Děkuju.

Tak, dodělal jsem scan přes ADWCleaner, MBAM, SuperAntiSpyware, win deffender a ESET Online Scanner - vše čisto.

Takže předpokládám, že to je jen bug s tím win defenderem a nehrozí nějaky nebezpečí ... takže budu to ignorovat, nebo byste poradili ještě něco zkusit?

Defender tieto nástroje predčí. Zrejme nemáš niečo zapnuté v nastaveniach Defender, kontrola "realtime", kontrola archívov, inak by Defender zbytočne nešaškoval.

Spusti PowerShell, ako Správca(!) a zadaj do modrého okna tento Bold text:

Set-MpPreference -PUAProtection 1

Defender bude kontrolovať PUP, PUM, POPíky, neškodné cookies v browseroch, ako napríklad nástroje tretích strán: RougeKillerx64, Spuperantispyware, usw.

Zmena sa dá vykonať priamo v regedit.exe zásahom v Registroch na "1"

https://www.tenforums.com/tutorials/32236-enable-disable-windows-defender-pua-protection-windows-10-a.html

Hĺbková kontrola archívov, zipiek pre PowerShell:
Set-MpPreference -DisableArchiveScanning 0

apod.
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/security/threat-protection/windows-defender-exploit-guard/enable-network-protection
---------------------------------------------------------------------
Dole máš hotový *.reg skript na Enable Protection pre Defender, iba ho myšou spojíš "merge" do Registrov, reštart PC.

Enable_Windows_Defender_Real-Time_Protection.reg

https://www.tenforums.com/tutorials/3569-turn-off-windows-defender-real-time-protection-windows-10-a.html

1) Mám zapnuty vše, co jde v deffenderu, krom OneDrivu (viz. "off").

2) Když zkusím ty commandy, co to přesně udělá? A mužu to kdyžtak nechat zaplí pořád nebo popřípadě po scanu vypnout zase? A kde to prosím najdu v registrech (cesta), chci se podívat, jestli to už mám zaplí nebo ne.

Děkuju.

Ok, nevim jak, ale použil jsem Junkware Removal Tool,nic to nenašlo, ale už to je krásně zeleny ... snad to vydrží ... sice jsem musel nahodit zpátky ikony do rolovací roletky na liště ale to už byla maličkost ...

OneDrive v PowerShell pre kontrolu Cloudu:

Set-MpPreference -MAPSReporting Advanced Set-MpPreference -SubmitSamplesConsent Always

JRT.exe - je nutné sa odhlásiť, lebo po kontrole sa vypne drvivá väčšina SW bežiaca na pozadí Windows (run), rozhodí sa GUI. Na ploche sa vytvorí po kontrole *.txt s výpisom JRT.exe.

Na uloženie/rozloženie ikon podľa vlastného vkusu na ploche je tu:
https://www.stahuj.cz/uprava_plochy/programy/desktopok/

*exe sa neinštaluje, iba si vytvorí súbor *ini v zložke, kde ho napasuješ. Má CZ lokalizáciu.