Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win 10 - com port

Zdravím.
Nějak se to pokazilo.
Nenapada někoho co s tým?
Hlavně se mi jedna o ten Ch340
Nepomuže odinstalovat ovladače a znovu nainstalovat.
Před par dny jsem nainstaloval Visual Studio 2017 + Arduino IDE for Visual Studio.
Od te doby je to posmolene jak ve stolním PC tak na notasu.

http://img24.cz/images/87953235255616508058.png

Ovladač zařízení pro tento hardware nelze zavést.
Ovladač je pravděpodobně poškozený nebo zcela chybí. (Kód 39)

{Cesta nebyla nalezena}
Cesta %hs neexistuje.

http://img24.cz/images/01999844800524679517.png

Visual Studio 2017 + Arduino IDE for Visual Studio odinstalovane.

Řešení:

Tak nakonec pomohl bod obnovení jak poradil admin Jan Fiala :-D
Nova instalace a zatím to drží.

Ovladac stahni a pouzij tento "Ovladac CH340" je to ovladac ktery bezne pouzivam.
- Po stahnuti, spust executable (CH340.exe) a zadej Install (pres pravy klik spustit jako spravce):
* Popripade zkus "Unistall" a nasledovne "Install" + restart PC.

[Install-driver-CH340-ELEGOO-NANO.png]

- Nevim jaky SW pouzivas, ale nainstaluj a zkus Sketch:
* V instalace je i zakladni ovladac pro mikrokontroler. Sketch na stahnuti : https://www.arduino.cc/

- Jak mas nastaveny Port COM emulator ? (jde o emulator, protoze fyzicky port COM nemas, tak je emulovan na rozhrani USB) . Pres Arduino Sketch nejde komunikovat ? Jestli né, jaky ERROR ti vraci ?
* IMHO, ti VS prebral nejak prava ke komunikacnimu portu.

[Sketch-NANO-Elegoo.png]

PS: Pod Spravcem zarizeni -> COM & LPT se také podivej, zda-li pouzivas spravny port COM (spravnou cestu) :
[86918-port-com-png]

TiP ~ Uz se mi stalo, u problému s komunikaci mikrokontroleru, kde bylo ve stavu "nedostupné" (pro zapis a cteni), zvolit Old BootLoader :
* Ilustracni obrazek.

[86919-old-bootloader-png]

Předpokládám že restartovat PC nebo zaojit do jiného USB nepomohlo.
Někdy pomáhalo zmáčknout delete a tím donutit systém znovu ovladač vyhledat.
Všechno to se sice týká win XP, Vista, 7 ale proč by to nebylo stejné pro desítky.
Je ovladač digitálně podepsaný (WHQL) a je to správná verze, to totiž taky může způsobit problém a možná přesně tento, tedy ovladač se nainstaluje ale systém ho odmítne zavést kvůli chybějícímu nebo vadnému podpisu (VS si mohl nainstalovat svůj vadný).
Ostatně nechápu, že ještě ani desítky nemají tyto ovladače od výrobce, hlavně že maji netflix a podobné hovadiny. Linux třeba ty ovladače má a není nutné instalovat nic.

že ještě ani desítky nemají tyto ovladače od výrobce, hlavně že maji netflix

- To je zcela mimo misu a nema to spolu nic spolecného.
* Navic lzes, takle nejak vznikaji pomluvy. Ted jsem schavlne spustil Windows 10 ve virtulace, zapojil jsem Arduino, vyskocila mi zprava "nové zarizeni na USB" a za chvili nainstalovano a i hned rozeznano. "Jen jsem to Arduino zapojil do USB, nic vic"
Po zapojeni Arduina do USB, se ihned nainstaloval ovladac :
[86923-zapojeni-usb-png]
Nasledovne, pri vypisu zarrizeni, byl hned spravne zobrazen a identifikovan :
[86922-windows-arduino-png]

Linux třeba ty ovladače má a není nutné instalovat nic.

- To neni pravda.
* V treba takovém Ubuntu (ktera je pro mne linuxové distribuce, né LINUX) ze dmesg -s 1024 po zapojeni vidi ze se na USB obevilo (identifikovalo) nejaké ch341 ze hotovo, to ti ukaze i windows kdyz zapojim arduino pres USB. Po pridani DEPO arduino (apt://arduino) a po vyheldavani (ls /dev/tty* nez najdes ttyACM0 nebo ttyUSB0) mu musis jeste pridelit prava ( sudo chmod a+rw /dev/ttyACM0) a pak az neco vubec delat. U strasich verzi byla potreba i instalovat openjdk-*-jdk aby SW od ADU fugoval a mohl s nim komunikovat, zapisovat a cist z neho.
(jinak doshanes tak mozna klasického erroru " Error opening serial port ", nebo "Permison Denined".

- To ze zapojis a jedes neni pravda. To ze je "rozenzano" to je je rozenzano" i pod Windows10.

- Obecny navod pouzit Arduina + Arduino (IDE) pod Linuxovou_Distribuci : https://www.arduino.cc/en/guide/linux