Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 1660 + Ryzen 5 2600, bude stačit 400 w bronze seasonic?

Zdravím, chci si sestavit počítač s GTX 1660 (120 W), ryzenem 2600 (65 W), 1x Hdd, 1x ssd, bude stačit seasonic 400 w bronze plus na uživení této sestavy? ( tento zdroj sem kupoval teprve před rokem a nerad bych jej nevyužil), zde přikládám obrázek větví zdroje. No nakonec bych se chtel zeptat jestli by jste něco na mojí nové sestavě měnili (vzhledem k cenové relaci) Děkuji moc.
1. Větve zdroje : https://imgur.com/a/5S1CYD8
2. Pc sestava: https://imgur.com/a/8ppyb0x (1 libra- 30 kč)

Nazdar
- Ano, zdroj by ti teoreticky stacil mel.
- Tva sestava si "v plné tazezi" veme nejakych 250W max, coz tvych 300W (z nejakych 350W realnych) utahne bez nejakych obtizi, alespon za mne, do nového zdroje bych prozatim penize nevrazel.

2666 Mhz paměti pro Ryzen nejsou nic moc. Ale asi bych zbytečně za dražší neutrácel, LPX mají Hynix MFR, na 3000 půjdou v pohodě, s trochou štěstí 3200. (najdi si Ryzen DRAM calculator - akorát to přeházíš do BIOSu)

Jestli se cítíš na přetaktování, tak taktuj. Rozdíl mezi 2666 a 3200 u Ryzenu už je poměrně solidní - podívej se na nějaké benchmarky. Deska má oficiálně napsaných 3466, půjde i dále, ale ne s těmito pamětmi. Ale nad 3200 už je ten nárůst minimální, tím bych se nezabýval.

Můžeš, ale přijde mi to zbtyečné. Reálně mají stejné čipy, jen certifikovány na vyšší frekvenci. Avšak téměř jistě ty 2666 na těch 3000 pojedou, jen v sobě nebudou mít ten XMP profil přímo na 3000 (který je občas naprostý nesmysl, zbytečně volné časování a stejně to nakonec nefunguje). Ale jestli se na to necítíš, asi je to lepší, Ryzen ten rozdíl pozná.

Samozřejmě,že ryzenům dělá dobře vysoký takt,ale máš problém-deska není žádný zázrak a na 3000 se dostaneš maximálně s taktováním nebo profilem AMP a ještě to nebude záruka.Tady máš jak je na tom deska a paměti-
https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK.html#support-mem-14
no a kvalita-G.SKILL nebo Corsair+vybírej dual channel
co se týče disku tak bych vybíral M2 a to ve velikosti aspoň 500GB.Vybíral bych mezi -
Samsung SSD 970 EVO PLUS
WD Black SN750
ADATA XPG SX8200 PRO
a na disk nějaký chladič typu-
Akasa chladič M.2 SSD nebo GELID Solutions SubZero M.2 SSD a samozřejmě je daleko více druhů.
Co se týče rychlosti pamětí tak já třeba u ryzenu mám-msi b450 gaming pro carbon ac a paměti jedou 3200 na profilu bez problémů.Corsair 3200 a to 2x 16GB.

3000 ani 3200 mu nic neudělají. A to o čem píše výše je pravděpodobně odkazování na extrémní taktování ke kterému se používají moduly s "B-Die" čipy, což je však zbytečně, jelikož škálování výkonu nad 3200 je spíše v chybě měření.
Jo a na 3000 se dostane v pohodě, XMP profily jsou též v pohodě, ale často nefungují. Ručně však není problém.
Jo a frekvence není vše, 3000 CL14 je lepší než 3200 CL18. Tím, jaká je oficiální podporovaná frekvence MB bych se také moc nezabýval, je to spíš pojistka výrobce.
A něčím jako chlazení disků bych se už vůbec netrápil. Ani NVMe disky se běžným provozem nikdy nedostanou na teplotou, která by je omezovala či dokonce škodila.

Poznámka:
"Odrovnat" můžeš paměť řadič procesoru napětím a ne frekvencí = čím vyšší OC, tím větší nároky na napětí, záleží na kvalitě paměť modulů.
(pokud umí makat na 1.2 V/JEDEC memory standard DDR4, tak klidně frekvence třeba i 3 500 MHz, jinak napětí u OC je bezpečné až do 1.35V)