Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záloha nastavení WIN

Ahojte ve spolek.

Myslím, že sem někde někdy slyšel, o jakésy "záloze nastavení oken". Mám namysli. Když si nastavíte různé zvuky do win, plochu a co já vím všechno, tak abych při reinstalaci nemusel vše zase nastavovat :D Poradíte, jestli něco takového de u WIN XP ? Děkuju Honza

image celé instalace. proto se systém unstaluje na svůj disk, a necpou se do něj data.
nejde jen o tvoje zvuky a barvy a barvy v [hotkey_current_user], ale taky o nastavení systému v [hotkey_local_machine], o zálohu windows včetně ovladačů, o zálohu nainstalovaných programů - proto image systémového disku.
ghost, true image, nebo nějaké free softy.

medved to myslel tak ze si nejakym programem (Acronis) udelas presnou kopii disku C:\ (obraz) a pak pomoci toho programu,ktery
provedl tu zalohu obnovis system(vsechna nastaveni) na disk c:\ do puvodniho stavu.

To znamena dneska si udelam kopii disku C:\ a za pul roku se mi disk C:\ zasere ruznyma srackama a budu chtit instalovat znova os, tak
sahnu po te kopii co jsem udelal pred pul rokem a nahraji ji na disk C: a system bude jak v te dobe co jsem delal tu kopii.. rozumis?!

Programy muzes cpat klidne na disk D:\ ale pokud udelas novou instalaci tak jejich nastaveni nebude zachovano,nebudou fungovat neplati u vsech.

žádné programy na d:, to by image neměl smysl. k čemu image s obsahem registrů, když by obsahoval odkazy na programy na jiném nezálohovaném disku?
céčko:
- C:\Documents and Settings - pouze pro nastavení, pro žádné dokumenty
- C:\Program Files - všechny programy
- C:\WINDOWS - systém
image soubor toho všeho pak jde uložit někam na d:

anebo jak někdo uváděl odkaz níže - erunt čistě jen pro zálohu samotných registrů, taky možnost.

No tak to by mě taky velmi zajímalo, jestli to jde udělat jinak než image celýho systému. Udělám instalaci, vymazlím windowsy, provedu zálohu současného nastavení, nainstaluju jiný komp, spustím skript a mám na něm stejně vymazlený wokna jak na tom prvním.

Image v mým případě nepřichází v úvahu - jinej hardware atd...

třeba vypnout omalovánky, nastavit větší swap, povypínat zbytečné služby, zakázat automatický restart při chybě, přesměrovat TEMP a TMP, zmenšit nebo vypnout obnovení systému, zmenšit cache u IE, vyhodit indexování, nastavit jinou tapetu než to hnusný zelený pole... tam je věcí co se dá vymazlit. Jenže když tohle máš dělat pokaždý co instaluješ novou mašinu, tak tě to začne docela otravovat.

Fajn. Jedná se o tweakovací nástroj. - takže ti vřele doporučuju, než něco zmáčkneš, ať víš co děláš.
Stáhnout/spustit/čeština. )teď mám na kompu starší verzi, takže se to může mírně lišit).

RegToy/nastavení/nahrávací mód. (zapneš nahrávání do vybraného typu - třeba soubor *.reg)
Projdeš program a nastavíš co potřebuješ (je tam toho dost- tempy, zakázat povolit okna, dialogy, funkce...)
RegToy/nastavení/nahrávací mód. klik na uložit. Schováš, zazálohuješ a po katastrofě jen proklikneš reg a co bylo nastavený se našteluje (pochopitelně, že když máš nastavenej temp na c:\bordel, tak tam složku bordel musíš mít)