Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows pri načítání háže modrou smrt (nová sestava)

Zdravím, můj nový počítač ( B450 TOMAHAWK, 2x 8GB predator 3200, gtx 1660 a ryzen 5 2600, 400 w seasonic) mi při načítáni windows háže modrou smrt, seskládal sem ho před 3 dny a od té doby se mi ho žádným způsobem nepodařilo spustit do windowsu. (Zkoušel sem ho bootnout normálně přes usb a nainstalovat win na prefragmentované ssd nefungovalo, zkoušel sem ho přeinstalovat z jineno pc rovnež stejny postup, načítání a potom tahle modrá smrt a restart) https://imgur.com/a/oM2zpaq
Který komponent je vadný? Grafickou kartu jsem vyzkoušel na svem starem pc, ssd rovněž, fungují bez problému. Také jsem zkoušel dát moji starou gtx 650 do sestavy na test jestli to není zdrojem ale opět stejný postup.
Dle mého to může byt pouze Deska, ram nebo cpu.
Děkuji za pomoc

Nainstaloval sem to tam z staršího pc protože to nešlo nabootovat(mel sem spatny program). Poté sem zkusil formatovat tento disk a nainstalovat pres usb, opet neuspesne, stejny proces, načítala se instalace a potom blue screen chyba bude někde jinde

Ohh, děkuji za pomoc :D Vymýšlel sem pičoviny :D Přitom stačilo napsat na yt how to download windows 10 into usb flashdisk potom dat flashku do pc restartovat nainstalovat win :D:D:D Ryzen nesupportuje windows 7:D:D Ted si jedu league of legends na 350 fps

Na Ryzen CPU se dá W7 nainstalovat v pohodě, akorát se to musí umět. Sám provozuji 2 takové stroje (1x Ryzen 5 1600 a 1x Ryzen 5 2600) s grafikou RX550 (jde o pracovní stroje, takže ta grafika tam je jen jako zobrazovadlo pro 30" monitor 2560x1600 připojený přes DP).
U Ryzen APU (a Athlonů) to už ale opravdu nejde. Tam je pro integrované grafické jádro už k dispozici jen ovladač pro 64bit W10.

Jde o to že musíš mít klávesnici s tím starým konektorem , já tam dal windows na jinem pc :D a hazelo to smrt potom jsem zkusil nainstalovat w7 pres usb ale nefungovala mys a klavesnice a myslel sem si ze je deska dojebana, poté jsem zkusil nainstalovat w10 už jsem nedoufal a šlo to bez problému :D Nevěděl sem že poprvé na desku musíš nainstalovat windows uplně z new formátovaného disku aby se to usadilo :D Vždy sem používal použíté pc kde jsem jen prendal hdd a fungovaly

Aby USB klávesnice a myš fungovala i při instalaci, je třeba zapnout v BIOSu volbu "USB Legacy" (případně nějak podobně; záleží na konkrétním BIOSu).
Nainstalovaný Windows přendaný do jiného PC zpravidla nefunguje; to, že Ti to předtím několikrát zafungovalo, považuj spíš za šťastnou konstelaci hvézd (např. díky příbuzným čipsetům na obou deskách). Prostě nový počítač = nová čistá instalace systému.

Doufám, že jsi po úspěšné instalaci Windows 10 samým štěstím nezapomněl instalovat ovladače. Ty stáhneš z webu výrobců HW (tj. základní desky a grafické karty), začínáš instalací čipsetu.