Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Acronis True Image

Dobrý túto alebo podobnú otázku som tu už napísal.Acronis som používal v minulosti.Zálohovanie OK,ale obnova pomooooooooc.Čítal som aj že Acronis je dobrý program,ale si treba najskor preštudovať celý návod a potom niečo podniknúť.Ja som od toho upustil,vrátil som sa k starému zálohovaniu vo windows 10,ako jasné ani tento program neni top,ale zatial bez problémov.Zálohujem cez Historiu súborov,a raz,dva razy do mesiaca vytvorím obraz systemu.Zálohujem na externý disk pls do Onedrive.No a stalo sa mi že si kamarát stiahol Acronis,mal s ním trocha problémy,čo sa týka obnovy systému,chcel vyskúšať obnoviť systém pomocou totho programu,zavolal ma že čo ako,vedel že som v minulosti používal tento program.Vravel som mu,najskor si musíš o tom prečítať a je toho veľa,že on na to.....Taktiež sa vrátil k zálohovaniu vo windows 10 historia súborov.Moj názor Acronis je dobrý program na zálohovanie,ale obnovvať s nim systém,to si najskor človek musí prečítať siahodlhý návod.Aký je váš názor.pekný deň

vynechám placenou verzi pro instalaci do windows, která je nenažraná, designově nesmyslná a mám ji jen kvůli generování boot médií.

právě boot verze (stažené .iso nebo vygenerovaná z instalačky) je bezproblémová, skoro samoovladatelná.
dalo by se vytknout, že při obnově image s více oddíly by to mohlo trvale ukazovat o jaké partitions se jedná, místo pouze slovního popisu.

komu to stále připadá složité, může zkusit:
- easeus todo backup free (instalátor do win pak vygeneruje i boot médium),
- aomei backupper má verzi standard do win, nebo extra program pro vygenerování boot média (pod win8+)