Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký máte monitor?

V současnosti mám 24" 1920x1080. Přemýšlím o koupi nějakého většího, i s větším rozlišením? 27", nebo i 32?

Kdy má smysl kupovat větší monitor a hlavně větší rozlišení? Má smysl 2x 27", místo 2x 24"?
Jaký monitor máte vy, a co na PC převážně děláte?

Díky
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Sice chces pokecat, mozna i poradit, ale na informace si zkoupi. Takze jestli hrajes hry, tak jakou mas grafiku?

Ja: GTX1070 - 32" 2560x1440, je to tak akorat. (Nekteri lide si stezuji, ze 32" je na ne mnoho a preferuji 27" se stejnym rozlisenim, osobne bych ale uz do mensiho nesel.)

Naopak rozliseni 3840x2160 povazuju furt za problem, to chce uz mit RTX2080.

Jestli to má smysl, musíš vědět sám, zda to upotřebíš, při tvé činnosti na počítači.
Já mám 22" 1680x1050 a stačí mi to. Uvažuji o 24" FHD, ale až budu zbytný peníze (nebudou nikdy), nebo až současný chcípne tak, že ho neopravím.

rozlíšenie? momentálne fullHD, nič iné... rozmer? To záleží od mnoha faktorov. Ntb s 15.6" k tomu mám 21.5", 24" a ešte aj TV 55" a na rôzne účeli mi vyhovuje rôzne. Trebárs hrať hru bych na TV nevedel, lebo by som musel očami behať, ale pri sledovaní filmu z postele bych to zas nechcel na 15.6" sledovať. Na PC prevažne programujem, hrám hry a pod. je toho mnoho a nie všetko chcem sem písať.

Bezdratovy gamepad a sednes si trochu dal.

Mam TV 43" a je mi lito to vyhodit, ale chtel bych taky 55", jenze dneska uz jsou 4K a na to zase jeste nemam PC, takze jeste rok dva pockam. Respektive ono je to o tom, jestli kupovat TV nebo VR headset, ale oboji ne ted az za ty dva roky.

To mi pripomnelo me samotneho v dobe, kdy uz se bezne prodavaly LCD monitory 21,5", 22" a uz byly i 24", ale jeste ponekud drazsi. Ja mel 17" CRT a tvrdil jsem, ze si nikdy vetsi monitor nekoupim, protoze na co a hlavne: ty barvy, na ty se LCD nemuze chytat. Zaryte jsem trval na svem a velke LCD odmital. Pak nam je koupili do prace a za tyden jsem si sel 24" LCD koupit i domu. Stydel jsem se sam za sebe, ze jsem tak dlouho a zbytecne zustaval na malem monitoru, kdyz to nebylo treba.

(Dneska koukam z 50cm na 32" monitor, taky mam pripojenu i TV a taky 43", ale ta na koukani z kresla na serialy a hrani her na gamepadu. Vim, ze doba pokrocila a chtelo by to 55" TV, ale zase nemuzu jen rozhazovat penize, kdyz ta stara furt funguje.)

V praci (multitasking mezi ruznymi vecmi, hlavne kolem spravy IPTV):
BenQ EW2440 - 24" MVA, po delsim nastavovani tak nejak budiz, ale vyhledove pujde pryc/objednam si neco jineho.
Samsung LS24E65UPL - 24" IPS, lepsi barvy nez ten Benq, ale 6b+FRC pokud se nepletu. Jako sekundarni pro nahledy videostreamu = nevadi mi to.
BenQ GW2760HS - 27" MVA, prijemne prekvapeni, citelne lepsi obraz nez ten starsi 24" BenQ, i nez ten Samsung.

Doma:
Dell 24" IPS, typ netusim, uz ho mam roky - jsem s nim spokojeny, dobry na hry i na obcasne upravy fotek. Vyhledove vymenim aspon za 27" teda.