Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak klonovat disk?

Zdravím.

Dlouhá léta jsem to nedělal, tak se raději zeptám. Mám v kancelářský PC HP s Win7 64 bit, disk SATA 500 GB. Disk je pomalý. Chtěl bych jej vyměnit za jiný, také 500 GB SATA. Ale je tam hromada sw, který musí zůstat.
Jakým sw to udělat, aby se zkopírovalo vše, včetně skryté partišny HP?
Někde jsem zahlídl, že právě s tou partišnou mají některé klonovací programy problém.
Jaký sw doporučíte na klonování?

A určitě jsi si jistý, že to naklonuje kompletní obraz (1:1)? Včetně hidden a masterbootu (v případě 1:1)? Navíc - co když chci klonovat větší na menší (zní to blbě... půltero disk a jeho 250GB syspart /disk dělen napůl/ na 248 GB SSD, bez backup partišny a druhého oddílu)? Ani jedno ani druhé nefunguje - dostaneš mrtvou kočku, kterou musíš upravit, aby mňágala (bootovala). Toť mé zkušenosti s klonovacími softy.

Proboha! Tedy polopatě: Mám disk (500GB, magnetický, zdechlý, notesový). Je rozdělen napůl (ani ne, 200GB systém, zbytek data). Chci klonovat systémový oddíl (těch 200GB) na SSD. Tak, aby byl po operaci plně funkční a bootovací (prostě převexlovat a jet dál, na zbytek oddílů zvysoka seru). Tohle nejde! Jestli to Acronis nějak řeší, poraď. Su jedno velké ucho.

Ja nechapu co na tom nejde. Vyberes oddil(y), ktere chces naklonovat a naklonujes je na jiny disk. Nebo to udelej tak, ze si ty oddily zazalohuj do souboru a pak je na druhy disk obnov.

Tak nevim, nez jsme to dopsal, tak jsem si uvedomil, ze jsem mozna na zaver musel pouzit fixboot a fixmbr, pokud jsem neklonoval cely disk, ale jen nektere logicke oddily. Asi to tak bude, proto ti to nejede.

Otestuj Renee Becca, osobne tento SW nepoznám, ale podplatné redakcie či široká neznáma verejnosť expertov si ho velice-prevelice pochvaľuje:
https://www.reneelab.com/5-best-cloning-software-comparison.html

Daj vedieť, ako si dopadol s rebekou od reného beku.

Clone Zilla je vraj bezpečná istota na každý klon pevných diskov.

Osobne dôverujem TOP1 na trhu:

EaseUS Todo Backup Workstation,

iný sa nesnažím používať: