Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - Nejlepší multimediální přehrávač pro stroje se slabým HW

Dobrý den,

Používám VLC přehrávač, ale ten není moc optimální.

Multimediálních přehrávačů je spousta, ale nevím, kterých z nich vybrat a testovat je všechny nechci.

Vystačím si se základními funkcemi, jde mi hlavně o tu HW náročnost.

Prosím o radu.

Děkuji
Zmena predmetu, pôvodne: Widnwos 10 - Nejoptimálnější multimediální přehrávač (fleg)

Kdyz mas nejakej priblblej Intel Atom jako kamaradka, tak nastavit VLC tak, aby se to netrhalo, se mi nepodarilo, ale bylo to jeste starsi VLC, myslim, ze tenkrat jeste nebyla venku ani trojka. U PotPlayeru se to povedlo a kamaradka si muze poustet x265 videa bez zasekavani.

Na tomhle preci nemuze byt problem ani s tim VLC. Jestli jo, tak spis, jestli ti nezere vykon nejaky antivir nebo neco jineho, co by slo aspon po dobu prehravani vypnout.

Jinak zkus ten PotPlayer, myslim, ze s nim nemuzes byt nespokojen. :-)

Edit: Na mega-packy bych se vykaslal, ale je to tvoje vec.

Asi ti kazdy napise to, co zrovna on pouziva. Nejake srovnani budes muset udelat sam.

Ja bych ti doporucil PotPlayer, jinak za narocnost na hardware je castecne zodpovedny i renderer (vykreslovac videa) a ten se da v PotPlayeru uzivatelsky privetive menit. Dobrej je EVR (Vista), ale osobne davam prednost Madshi.

Nainstalovanej mam i open source SMPlayer, neni to taky spatny.

Na hudbu ale pouzivam vyhradne Foobar2000.

Jestli máš dostatečně místa na HDD (bavíme se řádově jen o nekolika desítek Mb) tak zvol Mega Pack, který obsahuje řádku různých kodeků a spustí a prelouskne prakticky cokoliv ;-)
* Spoustu nastavení a možnosti, upřesnění budeš mít i v samotném playeru.

po vyzkouseni vseho mozneho - pokud chci skutecne kvalitni plynuly obraz, a to s PC pripojenym k televizi, tak jedine MPC HC, a v nem si rucne nastavit profily, aby vystup sel ve fullscreenu v stejnych FPS/nebo v celociselnych nasobcich v jakych je video. Plus povoleny Direct3D Fullscreen k tomu (a pripadne k tomu jeste "Alternativni Vsync - vyzkouset). Az pak maximalni spokojenost a prehrava to nejlip ze vseho co jsem kdy vyzkousel.

- u prehravani na PC je to fuk, stejne to nikdy nebude dokonale plynule, pokud je panel na 60p a video na 24 - nebo 23,997 - nebo 25 snimcich atd.

Super. Pokud u notebooku nastavím maximální výkon, tak to přehraje i Full HD H.265.

Ale Ultra HD to prostě nezvládne. To bych chtěl od svého procesoru příliš.

Chybí málo

obraz je čistý a jede "téměř" plynule
zvuk jede plynule, ale občas vypadne - běží několik sekund a pak na cca 2 sekundy úplně vypadne, a tak to dělá pořád.

Pomohl by tomu Turbo Boost, bohužel můj procesor to neumožňuje.

Jen jsem se chtěl zeptat, ohledně nastavení celé obrazovky. Tam máte, u položky 01 a 02, režim zobrazení 1920x1080 p s 24Hz. Já tam mám pouze 60, 59 a 50. Teda, je tam ještě 30, 29 a 25, ale to je u 1920x1080 i.

Jak jste to nastavil?

Díky

PS. Mám verzi 1.8.6

prehrava to plynule cokoliv, vcetne 4k HEVC.

- Mohu potvrdit.
- Pouzivam ten samy zaklad (jen ASRock J4105-ITX) a osazené CPU "Celeron J4105" + "UHD 600" (Gemini Lake serie J) nema s 4K@2160 problém. Nic spolecného s Intel ATOM a IGP cherry)
* I s podporou H.265 / HEVC (8b a 10b) + VP9. Pouzivam Ubuntu + KODI a SMPlayer . Jen jsem si doinstaloval libde265/vlc-plugin-libde265 + FFmpeg (pro nahled na detaile video snimku/bitrate, convert, nastaveni pocet Threads na urcité video etc).

Nevim to uplne presne, ale nasi maji desktopove Core2Quad, myslim si, ze maji Q8400. Sice jim ten procak jede naplno ale 1080p HEVC to prehrava plynule. A co jsem koukal, tak ten jeho notebookovej Core i3 by mel mit hodne podobny vykon, takze uplne nechapu, ze to neda.
Vyssi rozliseni to samozrejme nejde.
Mozna bych si tipl, ze muze mit zaprasenej chladic, u notasu normalka, topi mu to a v dusledku toho to proste nedosahne na svuj maximalni vykon, coz muze byt ten problem. Kazdopadne pohybuje se na hrane a proto jak jsem psal, vyzkouset ruzne videoplayery a vyzkouset i renderery, presne jak jsem psal. Treba to nakonec muze jen tak tak stacit, kdyz ne, pak opravdu mu nezbyde nez vymenit zelezo.

Core2Quad bez pridane grafiky co by umela hw decoding HEVC nema sanci 1080p HEVC prehrat plynule. (staci treba GT1030 od "zelenych"). Pro plynule prehravani (ne jenom) HEVC je nejaka ta HW podpora prakticky nutnost. Ne ze by to neslo ubit syrovym vykonem, ale nebude to nikdy ono.

(bohate staci integrovana grafika v CPU, pokud je dostatecne moderni)

Stahuju si serialy v x264, sem tam si sezenu BR film a preenkoduju si to do x265, jez je datove uspornejsi. Vsechno je to 1080p. Kdyz jedu k nasim, tak jim to tam vezmu na flashce. A hodim to na PC s Core2Quad, ktery maji pripojen k TV. Tim jsem si jist, sam jsem to stavel a zapojoval. (Mimochodem na stejnem PC jim bezi i HBO Go, taky bez problemu.)

Ted jsem si uvedomil, ze jsem to kupoval na CZC, tak je to Q8400, nastesti maji kompletni historii objednavek.

Na grafice to opravdu nebezi, stejnak je na tom PC nejaka shitova, ale i tak vim, ze to bezi klasicky pres procesor. Vykon se v dobe prehravani zvedne nekam k az 90-95% zatizeni. Nicmene dulezite je, ze to da. :-)

sorry, je to omyl, na odkazu na ark.intel jasně píšou ivy bridge.
já k tomu hledal rozumnou porovnávací "tiktokovou" tabulku až k novějším generacím a jak jsem se brodil v těch požadavcích kodi, spletl jsem se.
nicméně grafické jádro je snad těsně stejné. no skoro.
číselně: ta zlepšení jsou spíš o desetiny než násobky a odpovídají tomu co je vidět: h.265 se seká.
čili furt se držím té nejoptimálnější cesty výše. nebo tudy cestička.

viz ten výše popisovaný mpc: cpu J4105, vga uhd600
je to naspeedovaný atom: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+J4105+%40+1.50GHz&id=3159
proti notebuku: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-3110M+%40+2.40GHz&id=763
...jenže má právě tu o řád jinou grafiku.

Nemusíte se mi omlouvat.

nicméně grafické jádro je snad těsně stejné.

Nevím, co tím myslíte, ale ivy bridge byl první s označením core i3, i5, i7. A tahle řada byla první, která měla integrovanou intel grafiku. Sandy Bridge, označovaný jako Dual Core, žádnou integrovanou intel grafiku neměl.

A co se týče samotného procesoru, měl jsem možnost obě řady porovnat. A i když mám core i3, tedy "nejslabší" z té řady bez turbo boostu, tak navýšení výkonu bylo citelné.