Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení sestavy na graficky náročnější hry

Ahojky, rozhodla jsem se, že si sestavím nějaký už trochu lepší počítač. Počítač bych využívala na hry, takže bych byla ráda, kdyby to utáhlo i např. VRko a podobně. Samozřejmě aby to zvládalo graficky náročnější hry (třeba King Dome Come, Assassin’s Creed, GTA no a celkově nějaké hry náročné na grafiku). Budu ráda za každou radu ohledně komponentů (klidně mi napište: to je dobrý, to je na nic a toto je neutrál, je mi to jedno). Zkrátka za každou radu budu velmi vděčná. Cenová kategorie je mi poměrně jedno, jsem ochotna dát i větší peníze, ale aby to za to opravdu stálo.
Změna předmětu, původně: Doporučení (Prasak)

Podle toho co pises i k ohledu na VR to che alespon 6srdcové CPU.
Strana GPU, by jsi mohl zvolit neco jako Nvidia RTX 2080.
16Gb Gb RAM je stale dostacujici, ale jestli skladas PC na delsi dobu, tak klidne zvol 32Gb poskladane z 2x16Gb na DDR4.
* Kdyz chvili pockas na Ryzen 3**, tak zakladni desky X570 jiz s PCIexress 4.0. by nemusela byt spatna volba na zaklade teoretického vykonu ktery bude prinaset.

Pri zkouseni VR pod Windows 10 mi podaval trochu lepsi vysledek Intel i5. (i5@9600 bych oznacil jako dobry zaklad na VR)

- Ach jo, jezku uz se stim AMD nezblazni. Vsichni uz vime ze je to nejlepsi CPU protoze ho mas doma.
- Ja jsem to meril primo s VR brylemi (MS Mixed reality, Oculus / Rift ) v realnych podminkach, na nekolika hrach a s nekolika procesory i GPUs tak uz se s tim AMD trochu uklidni, uz jsi s tim AMD v kazdém vlakne a zpravice moc "fanaticky".
* Benchmark je jen benchmark a s realnym vykonem to nemusi korespondovat (benchmarky, tedy v tvém pripade jen jeden jsou zpravidla lépe optimizované a vysledek jen orientcni). Kazda VR hra nepouziva stejny Engine a neni stejne optimizovana. To ze mas nejaké bodiky ve VR Mark benchmark nic vyznamného neznamena "Takže to moc nehrot.".

Mel si co ches, pro me za mne at si koupi co chce.. (dement jses ty, jestli umis cist "Cenová kategorie je mi poměrně jedno,") se z toho tvého AMD nepokakej. Bodiku z benchamrku jsou jen oriencni, jestli tomu nerozumis, je to tvuj problém.
* Se nedivim ze se zde vyskytuji uzivatelé co se te ptaji za co toho radce mas..

Klasika, zase se to tady hada, poradna je poradit. Napiste si kazdy svoje a pokud nesouhlasite, tak jednim prispevkem vyjadrit nesouhlas, to staci, prosim.

jezekhifi ma kazdopadne v jednom pravdu, jdes na to uplne spatne.

Jako PRVNI si rozmysli zhruba, jaky monitor bys chtela do budoucna poridit predevsim co se tyka rozliseni a pripadne popremyslej i o tom VR. Rozdily v pozadavcich na hardware jsou obrovske.

Vzhledem k nebezpeci cihajicim na Intel procesorech bych ti tez doporucil procesor od AMD.

---

Urcite si nekupuj procesor pod 6 jader - minimem by melo byt 6C/12T. Dam ti jednoduchy navod, konzole Playstation 5, ktera by mela vyjit pristi rok a mnohe hry na ni budou designovany, ma mit procesor 8C/16T, takze to je neco kam muzes mirit, pokud nemas potrebu uplne moc setrit na penezich a chces ,aby ti novy pocitac take chvili vydrzel.

Co se tyka graficke karty, tak tam je to o tom rozliseni monitoru, pripadne VRka. Ta RX590 se mi uplne nezda, kamos ma obycejny Oculus Rift a GeForce GTX1070Ti a rika, ze pro to jeho VR tak tak staci. Clovek, ktery ma VRko Pimax 5K mel GTX1080 a rikal, ze se to moc neda, pro jistotu sel do RTX2080 a to uz je podle nej ok.

.Klasika, zase se to tady hada, poradna je poradit

To pisé ten pravy.
12 threadovy neni zadné minimum pro VR, co to zase pises az na tu GPU za zblechty. At se k tomu radeji vyjadri ten udajny kamarad, co s tim ma alespon realnou zkusenost a alespon ví o cem píse. Nebyla hra, co bych ve VR nespustil nebo nezvládl i predeslím i7 4Core/8TH. Tak minimum urcite neni 12T CPU které je do MIN hodne hodne daleko.
Co je pak doporuceny stred, 24Core? Mas tam jeste naké pecky ? Na vse selsky rozum nestací.
(Stací se podivat na pozadavky her VR treba na steam, muses mi rict kolik jich ma uvedeno 12TH CPU jako minimum ? Casto maji uvedeno i i5 a naké GTX 1050, né vzdy vyzaduji Xcores + 2080ti jak si nekterí mylne myslí)

Opet nectes, vidis RedMaX a uz pises.

Kde pisu, ze na VR nestaci Core i7 4C/8T? Nikde. Ale ona si bude kupovat novy pocitac, ktery ma nejakou dobu vydrzet. Nebude si preci kupovat neco, co to nejak udejcha na 100%, potrebuje rezervu, aby ji to chvili vydrzelo.

S tim, ze na VR staci GTX1050 nesouhlasim. Zrovna ten "neboj skutecny" kamos mel na Oculusu Rift GTX1050Ti a sem tam neco to s odrenyma usima dalo, ale k realnemu pouziti to nebylo. Takze sel do GTX1070Ti a to uz je neco jineho. Na VR s vyssim rozlisenim nestaci ale ani ta a RTX2080 muze byt docela nutnosti pro idealni zazitek, nakonec o par komentaru vys pises skoro to same, tak nevim, proc mas zase problem. (Ale prosim, napsali jsme kazdy sve, nehadejme se.)

Jestli opravdu finance nejsou problém, doporučil bych tuto sestavu. VR rozjede bez problémů, normální hry taktéž.
kody

Proč ramky s frekvencí 3333Mhz když je Intel nevyužije? Protože jsou stejně v podstatě nejlevnější.

Skříň si můžeš vybrat samozřejmě sama, to je o vkusu.

Takhle, mne se treba jeho sestava ani trochu nelibi, ale kdyz ty proste nenapises, co k tomu chces pripojovat, tak jak ti potom nadimenzovat sestavu, ze.

Ja bych sel urcite do RyZen procesoru.
Grafika Ventus ma odrbany chlazeni, taky bych si ji pro sebe nekoupil.
A pak je otazka s diskama, to je zase hlavne na tobe, jak si to vymyslis a kolik potrebujes dat. Ja treba bych se nebal vzit, pokud nemas zasadni financni omezeni, 1TB SSD nebo klidne i treba 500GB M.2 SSD na system a nejake hry a 1TB SATA SSD ciste na hry, ta konfigurace uz je na tobe, nekdo toho chce mit na discich hodne, nekomu staci jedna hra a po dohrani ji smaze a nainstaluje dalsi. Na uzivatelska data teda dokumenty, mp3ky, fotky, video a dalsi podobne bych potom do PC poridil pouze 5400ot. HDD, ktere bude nejtissi. Proste jeho konfigurace mi prijde dobra jen, pokud je treba posetrit penize, jinak ne.

RedMax sám ryzena mám, i AMD grafiku ale v tomto případě je Intel prostě na hry o několik desítek procent lepší. ( Proti 2700X).

Tazatelka ať se s disky rozhodne sama, kartu bych teda vzal o ty 300 dražší jak zde píše Sambilionk.
Sice radši fandím AMDčku ale v tomhle případě bych vzal ten Intel.

Vykon je vyssi (desitek procent prehanis) pred patchnutim na Melta a variant Spektra chyb nebo i po? Protoze moje zkusenost je, ze jen pred. Proto bych sel do RyZenu 2700X, protoze ve vysledku procesorovy vykon hry nezivi, procesor je takovym podeprenim grafiky a i tu RTX2080 ten RyZen utahne.

Nicmene jestli tazatelka nespecha, at pocka dva mesice na RyZen 3700X a ma vystarano, bez chyb a vykon na urovni i7-9700K.

ale v tomhle případě bych vzal ten Intel.

+1

- Tady na "pc.poradna.net" to nema cenu. U kazdé sestavy a zcela kazdé sestavy kde je nabizen procesor Intel budes prekricen ze jsou deravé a nebezpecné a ze AMD je lepsi. Zde uz se doporcuje exlusivne jen AMD s tim nic neudelas.
- Jak uz tu psal vyse jeden z IMHO nejschopnejsich (jiz bohuzel byvalej, protoze sem prestal chodit / zrejme kvuli tomuto dohadovani) co zde skladal sestavy které davali hlavu patu a slo videt ze ten clovek ten HW zna z praxe a né z interneu par dni zpet psal a zcela s nim souhlasim cituji :

"jak ty můžeš vědět, že AND R .... není zrovna tak, nebo jinak děravý? jo zatím o tom nepsali, ale co není může být, miliony procesorů Intel nějak fungují a o žádná katastrofě zatím ani vidu a ani slechu".

- IMHO je to jak s OS, jestli Windows ma drtivé % uzivatelu je jasné ze se utocnici budou zamerovat na Windows, jestli ma podstané % uzivatelu Intel, utocnici se budou zamerovat na Intel. Az AMD zdvyhne jeste vys % prodeje tak bych tomu ze hackeri najdou cestu i v Ryzenu bych i veril. Nic neni 100% bezpecné a vse ma nejaké zadni vratka.

- Kdyz jsem i7-8700(K) zkousel (jeste pred MDS) pusobil presvedcive, sam jsem uvazoval o jeho koupy pro své PC hlavne kvuli hrani her [VR] a her v rozliseni [4K@2160]. 6xCore je na hry idelani. Dalsi "extra-cores" uz neni nejak vykonostne zamereni "gaming" videt (na Frames/s to nejak neprida), az na vyhodu rozdeleni celkové zateze ktera muze byt rozdelena do vice TH. Cim vic CPU ma logickych jednotek, C/TH tim vic potrebuje casu aby byly mezi sebou jednotlive synchronizované, nebo pro setricich funkcich spravne v IDLE uspané. Proto treba i 32Core CPU nemaji nejak lepsi herni vykon jak CPU s plovicnim pocetem srdci.
* Navic Intel i7@8700 patri do 8Gen procesu, na ktery (tak jako 9Gen a 2gen XEON ) Intel vydal opravny MCU patch tak jako dalsi patch ze strany microcodu vyrobcu zakladnich desek, nebo vyrobcu OEM a to i na strane operacnich OS jako UBUNTU (opravny patch neznamena 100% odstraneni problému, ale ve volném prekladu zmirnovaci Patch kde je tato metoda komplikovanejsi a o proti puvodnimu problému podstatne zmirnena).

PS : Sice, tvou sestavu bych stejne poskladanou zrejme neosadil (né ze by byla vylozene spatna), ale s volbou CPU souhlasim.
- Osobne bych ale spise uprednostnoval i5-9600K z 9Gen ktery je na zakladni frekvenci 6 x 3.7Ghz /4,6 GHz v TURBO. Je levnejsi, 9Gen procesoru Intel, ma vysi frekvecni, ve hrach (FPS) nema horsi vysledky (+- vyjdou na stejno, né-li o neco lépe, ale naskok je radove nekolik FPS). Proto vylozene nevidim duvod na HRY kupovat predeslou a drasi generaci CPU jako i7-8700).
* Doporucovat (jako moznost proc né) CPU které jeste nevidelo svet a jen za zaklade nejakych teoretickych informaci mi prijde docela odvazné. Kdo vi jak na tom budou prvni zkladni desky Rev:1.0 pro tuto Gen procesoru a jaké mozné problémy s touto novou chipsetovou radou muzou prinaset.