Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem automatické spuštění stránky

ahoj

už pár dní mi po spuštění win a prohlížeče chrome vyskakuje stránka gloyah.net s nadpisem adf.ly kdy je stejně vidět jen hlavička a zbytek je blokovaný. je to malware nebo vir? f-secure safe mi nic nenašel jen mi pár odkazů hodil jako škodlivé a i přes jejich odstranění se to spouští dál. při prohlížení webu není problém. pouze při celkovém spuštění (restartování) notebooku a prvotním otevření prohlížeče (jeho znovuotevření je taky v klidu)

našel jsem pár návodů na odstranění jenže rozšíření v chromu nemám a programy taky nevím jaké by mohly být škodlivé. před pár dny byl klid, přes víkend jsem notebook neotevřel a v neděli večer se ta stránka objevila. ani nevím z čeho by se to mohlo stáhnout. na péčko nekoukám. občas na nějaké ty seriály kdy při spuštění vyskakují okna ale ty hned zavírám.

máte s tím někdo zkušenosti? a hlavně radu jak to efektivně odstranit? třeba i doporučit nějaký program? antivir mám ten f-security tak než nainstaluju něco nového rád bych se dozvěděl jestli už to někdo vyzkoušel ať nestáhnu další bordel. přeinstalovat chrome taky nepomohlo

f-secure safe mi nic nenašel

jak neočekávané.
ostatně to co vyskakuje je adware, ne vir. čili ta f-parodie na antivir je tam zbytečná, nikdy nic nezachytí. odinstalovat.

občas na nějaké ty seriály...

už víš kdes to chytil. viditelná okna jsou jen maskování, co se přitom ve skriptu spouští za kód stejně nevidíš - a tupé "antiviry" taky ne.

Mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. V núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

1. v programech po několika přehlídnutí asi jeden co se tvářil podezřele. teď nic neznámého nevidím. v posledních dnech tak maximálně update for windows

2. v prohlížeči se mi žádná rozšíření nezobrazují

3. adwcleanerem jsem to teda projel podle návodu výše. našel 2 problémy a hodil je do karantény. následně v nouzovém režimu nenašel nic

4. malwarebytes mi v nouzovém režimu našel jeden problém. též do karantény

všechno odstraněno a stejně to nepomáhá :(

při spuštění nová karta. případně předtím otevřít tam kde člověk přestal. vždycky jsem tu záložku zavřel vymazal veškerý obsah prohlížení od počátků věků komplet všechno a dal restart ntb. zkusil jsem i na konci jak je nastavení prohlížeče najít škodlivý software jestli nepomůže ale to mi taky nic nehlásí

jo sory to mi vypadlo. a to jsem vypustil tím, že jsem to bral jako nově nainstalované tak to má základ což teda nepomohlo. teď jsem teda udělal všechno znovu (kromě toho resetu do základu) plus vymazal jako vyhledávač yahoo a bing nebo co to bylo a nechal jenom google a seznam. a v tohle chvíli to vypadá na úspěch

Mě tyto stránky naběhli hned do startu win. Proběhl na začátku na milisekundu program a zapli se stránky, pak jsem na youtube našel že to dělá updatesteam.bat nebo update.bat ve složce /programy/po spuštění, smazal jsem to a mám klid. Je to pro ty kteří by měli problémy spíše s tímto příkladem