Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavenie uúplnej kontroly vo Windows defender

Ahojte,mám noťas s Windows defender,os Windows 10 home,verzia 1809.Dá sa niekde v notebooku nastaviť,aby sa mi príklad raz do týždňa spúšťala uplná kontrola programom Windows Defender.Viem že sa to dá cez Task manager či Event viewer neviem presne,ale tam sa dá nastaviť len rýchla kontrola,ja chcem uplnú.Na počitači pracujem dosť často,takže si myslím,že raz do týždňa,neni na škodu notebook preskenovať.Proste,aby som nemusel isť do Defendera a tam zap.uplnú kontrolu,ale ak to inak nejde,tak potom nič.Sory ak som tu už položil otázku s podobnou temou.Dikens

- Ano , kuprikladu pomoci "planované ulohy".
- Muzes pouzit i consoli powershel a zvolit jakou kontrolu chces povést (kuprikladu Start-MpScan + FullScan etc), nebo zvolit zamereni na urcitou slozku, HDD etc.
* Takto své vlastni upravané, upresnené kontroly si muzes nasledovne ulozit v podobe script treba na plochu.

Vice a ukazka codu pro powershell : https://theitbros.com/managing-windows-defender-using-powershell/
Nebo vice detailu najdes na oficialnich strankach "docs" Microsoftu.

Update
PS: :i: Nebo viz odkaz (navod) od uzivatele "MachR55" viz nize vypada slusne ::

Nejak tomu nerozumiem nastavil som kontrolu cez Task Scheduler-vľavo Task scheduler libary-Microsoft-Windows-Windows defender-v strede som našiel Windows Defender Scheduled Scan-klik pravým tlačitkom na Properties asi vlastnosti-Triggers a New a tam je v strede hore On a Schedule to som nemenil a kontrolu som nastavil dnes o 15 15 ale defender sa mi vôbec nespustil ako viem zistiť že prebieha uplná kontrola.Ešte tam v strede hore mám Windows Defender Scheduled scan ready 29.5.2019 14:50

Už som ti písal, nemá význam zaťažovať systém a HW nejakou manuálnou kontrolou. To sú povery a zbytočné "dranie katí v kolenách", pálenie tučnej elektriky 230V/50Hz hradnej z tvojho vrecka, kešene rodičov, prarodičov slušne, poctivo pracujúcich na fábrike.

Defender je totižto neustále v pozore, priebežne nonstop kontroluje na pozadí dáta s ktorými pracuješ, sú načítané z Registrov (run) pri spustení OS, otváraš manuálne spustiteľné súbory a ktoré sú načítané v RAM.

Ak chceš vykonať skutočnú, nepriestrelnú kontrolu na vírusy, malicious, rootkit, sprav ju výhradne pri uspatých dátach na pevnom disku nabútovaním mašiny z externého média. Kontroluje sa rootkit, zavádzače, nultý sektor, kernel, programové tabuľky, zbalené archívy, kľúče Registrov, hĺbkovo samotný OS a SW na primárnom a aktívnom oddiele - ak ich definuješ po aktualizácii virovej databázy načítanej do RAM z netu servera Dr.Web.

Momentálne je podľa môjho objektívneho názoru TOP1 na trhu AV:

Dr.Web Live ISO na cd/usb na usb fleške;; drweb-livedisk-900-cd.iso

http://download.geo.drweb.com/pub/drweb/livedisk/drweb-livedisk-900-cd.iso

USB flešku si spprav týmto xindlom:
https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Je možné z ISO vyrobiť pomocou Yumi multiboot na jednej fleške s viacerými SysRescue live AV, napr. Eset Sysrescue, Bitdefnender, Kaspersky apod. Len je to zbytočné, Dr.Web live ich predčí. Hlavne kontroluje uspatú databázu kľúčov Registrov Windows.

dostal jsi odkaz na .iso live cd. to je bootovací, nějaký systém na disku ho vůbec nezajímá.

.exe instalačka je samozřejmě je pod win10, ale trial/placenou cerzi ti nikdo nenutí:

Comprehensive protection against Internet threats against Windows 10/8/7/Vista
Free three-month trial (requires registration or account sign in)
Renew the trial and get 40% off a one-year license

když nechápeš psaný text, nechceš konečně přestat jebat do toho pc a začít ho používat jako normální člověk?