Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TV nenajde soubory z externího HDD

Dobrý den,

Máme televizi Samsung 1.specifikace, 2.tvs-le32c450e1w-4709253.html.

V 1. odkazu se píše, že tv podporuje formáty FAT16, FAT32 a NTFS pro externí HDD.
V 2. odkazu se píše, že tv má rozhraní USB 2.0.

Koupili jsme tento externí HDD https://www.mironet.cz/wd-elements-portable-1tb-pouzdro-hdd-25quot-ntfs-usb-30-cerna-2y+dp326217/.

Výchozí formátování HDD je NTFS a má rozhraní USB 3.0.

TV tento HDD rozpozná, ale když chceme na tv spustit nějaké video z HDD, tak se n8m objeví na tv hláška V aktuálním zařízení nebyla nalezena žádná videa.

Ale z této flashky goodram-ucl2-16gb-bila-flash-disk-usb-20-cteni-20mbs-zapis-5mbs+dp318523, která má rozhraní USB 2.0 přitom nám to jde v pohodě spustit jak na formát FAT32 tak i na NTFS a soubory jsou na ní uloženy stejným způsobem jako na tom HDD.

Děkuji za rady

Řešení:

Jestli se nepletu, nejcastejsi problem byl v tom, ze misto MBR tam bylo GPT...

Ano na Flashku jsem dal to samé video jako je na HDD.

Tak proč tv nenajde to video na externím HDD, ale na flashce ho najde?

A přitom jsem flashku na formátoval na NTFS, aby měla stejný formát jako externí HDD a video jsem na flashku uložil, tak jak je uložen na externím HDD.

Takže pokud tv najde to video na flashce, tak by měla tv najít to video i na tom externím HDD.

Jedině mně napadlo, že by to mohlo souviset s usb rozhraním:

TV má USB 2.0
Flashka má USB 2.0
HDD má USB 3.0

Tak jsem už zjistil Flashka má MDR a HDD zase GPT.

TV oba typy zařízení rozpozná, ale video najde jen na flashce, která je v MDR.

Pokud ten HDD dám převést na MDR nepřijdu pak o záruku?

A po převodu rozpozná comp i tv HDD?