BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
VYŘEŠENO
stačí nechat gumičku která v mechanice funguje jako řemen na 5 minut ve vařící vodě.
![[87124-cdrom-rubber-belt-jpg]](https://pc.poradna.net/files/87124-cdrom-rubber-belt-jpg)
Možná to není dlouhodobé řešení, ale zatím funguje, uvidíme.
To vypadá jako dobrá archiválie, už jen podle té bílé barvy (sehnat dneska do počítače cokoliv v bílé barvě je nadlidský úkol).
To je ilustrační obr.
No ak nerobí čo má , reklamuj. Ale ešte som nevidel takýto typ mechaniky prevádzkovať na boku. Ak nemá klips pre uchytenie média, tak je to KRAVINA.
viz karlova fotka.
různé firemní sff konstrukce jsou dost tenké a jedinou možností, jak tam dostat cd mechaniku, je provozovat ji nastojato. protivypadávací výstupky jsou běžná věc, nic nadpozemského bych v tom neviděl.
pokud je to jednou za rok, velké cd se tak dá strčit i bez těch výstupků, ne že by to nešlo. ale samozřejmě si umím představit i lepší zábavu.
sff používajú v drvivej väčšine notebookové mechaniky. Te majú klips aj s motorom priamo na vozíku. To je trochu niečo inšie.
mám zrovna na stole asi to co myslíš: 19x19x5cm fujitsu krám, připomíná spíš notebukovou konstrukci.
já předpokládal větší krámy pro podložení monitoru, spíš slim desktop, to mívalo tak 30x30x10cm s klasickou mechanikou, kdysi jsme toho měli plnou fabriku. teď už je to nahrazeno těmi minikrámy typicky bez mechanik s ulv procesory.
je to fuk, tazatel si poradí podle toho, co má on.
Ja mám zase takto postavený cirkulár, kotúč sviští k nezaplateniu, ako máslo:
https://images-madmat-cdn.rshop.sk/lg/products/8c0c26254a8fd7fac950f1f13e105985.jpg