Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Hezký den,
potřeboval bych pomoct s výběrem notebooku (moc se v tom nevyznám). Moje požadavky jsou zejména větší obrazovka, tichost, vhodný na sledování seriálů či filmů a použitelnost pro studium na VŠ (měl by zvládat technické programy). Na váze NTB mi nezáleží. Trochu jsem hledal po internetu a líbilo by se mi tohle: https://www.alza.cz/hp-probook-470-g4
https://www.alza.cz/hp-probook-470-g4
Odpovídá to mým požadavkům? A má levnější verze nějaký vliv na moje požadavky? Popřípadě nějaký jiný nápad?
Předem děkuji za pomoc.

Používám CAD systémy už pár let, zejména Inventor Professional 2019+HSM.

Koupil jsem na to asus rog za 22k a ten notebook to, řekl bych, zvládá líp, než ty PC, který jsme měli ve škole.. Hlavně bych koupil notebook, který má SSD i HDD. Já mám Investor a vše kolem něj na SSD a jak říkám, neměl jsem s tím zatím problém.

Když jsem notebook vybíral já, bylo mi doporučeno se dívat na celkovou konstrukci notebooku, co nejlepší chlazení atd atd. Zejména dotyčný poradce doporučoval herní notebooky, které jsou dle jeho slov již "připraveny" na větší drain. Profesionální notebooky nebo jak se jim říká koupíš za nesmysl.

Možná bych myslel do budoucna a zvolil bych lepší komponenty, jelikož CADsys. budou náročnější.
Dle mého je na tom tebou vybraný notebook takhle:
17" - možná trochu moc, používám 15" a jsem spokojen.
i5-8550U/8250U - ok. Stejně tak 7. řada i5 je v pohodě.
8GB RAM - ok, ale dal bych tam 16GB, a nebo vybral notebook, který má slot navíc a umožňuje v budoucnu rozšíření RAM
nVidia GF 930MX - zde si zbystřil, určitě s tím CADsys. rozjedeš, ale v budoucnu by třeba mohly být problémy. Grafickou kartu bych rozhodně doporučoval minimálně nVidia GTX řadu 9. a výše s pamětí VRAM 4GB. (Na fórech Autodesku dokonce doporučují i GTX 1050Ti)

Namátkou třeba tohle https://m.alza.cz/omen-by-hp-15-ce?dq=5362154

Čím výkonnější, tím dýl budeš mít klid.