Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xerox a Comtrend VR-3031eu

Dobrý den,

prosím vás o konzultaci a rady.

Výchozí stav:
Velké multifunkční zařízení Xerox má nastavenou IP adresu třídy C, tedy 192.168.1.200.
V notebooku je nastavená u LAN adaptéru statická IP adresa 192.168.1.10.
Zařízení jsou propojena LAN kabelem s RJ45.
Vše funguje jak má, tisk i skenování do PC.

Cíl:
Nyní chci z důvodů přesunutí Xeroxu do jiné místnosti (protože se nesmí vrtat do do zdí kvůli instalaci LAN kabelu) bezdrátový přenos dat a mám možnost připojit ke Xeroxu přes síťový kabel krabici Comtrend VR-3031eu (tento není používaný pro poskytování internetového připojení). V Xeroxu využiju wi-fi síť do které se přihlásím z notebooku.

Comtrend má IP adresu ve třídě A. Od výrobce je nastavena IP 10.0.0.138.
V dokumentaci ke Comtrend je napsáno: https://www.o2.cz/_pub/8/51/77/368619_949908_Uzivatelska_prirucka_Comtrend.pdf

Kapitola na straně 13
3.2 Konfigurace IP adres
REŽIM DHCP
Jakmile se zapne přístroj VR-3031eu, zapne se i zabudovaný server DHCP. Server
DHCP v podstatě vydává a rezervuje IP adresy pro přístroje v síti LAN, kterým je i
Váš počítač.

Chápu dobře, že není možné změnit IP adresu Comtrendu na statickou IP např. 192.168.1.100?

Je reálné riziko, že v případě úspěšného nastavení zařízení bude v případě bezdrátového přenosu většího objemu naskenovaných dat do PC bezdrátový přenos x-násobně pomalejší než přes stávající LAN kabel?

Jít cestou změny IP adresy Xeroxu na např. 10.0.0.150 asi bude možné, ale proniknout do nastavení té velké mašiny není jednoduché a to ani přes displej/klávesnici, tak ani přes webové rozhraní s cílem změny nastavení parametrů Xeroxu.
Potýkám se s podivnou americkou logikou podle které se zařízení při konfiguraci chová dost svérazně . Dost mi to připomíná jistou polskou programátorskou logiku v jedné nejmenované polské bance působící v ČR.

Je to peklo na zemi...

Díky vám za jakékoli rady.

lan ip comtrendu jde změnit: http://screenshots.portforward.com/routers/Comtrend/VR-3031u/LAN_Setup.htm, třeba na 192.168.1.222
a jestli má fungovat jen jako ap, ještě mu zakaž dhcp. nemůžeš mít v síti druhý dhcp, který nikam nevede.

Comtrend má IP adresu ve třídě A. Od výrobce je nastavena IP 10.0.0.138.

teprve z masky vidíš, v jaké je třídě. obvykle má céčkovou: 255.255.255.0
(více nemá smysl, na routování řádově většího počtu adres nemá výkon, ani nemáš tolik zařízení doma.)

printserver připojuje nesíťovou tiskárnu na síť. doma by se to využilo u levných usb typů, které se zapojí do routeru.
ale není to potřeba:

Velké multifunkční zařízení Xerox má nastavenou IP adresu ...
Zařízení jsou propojena LAN kabelem s RJ45.

podle popisu bude tiskárna připojena přes své lan nebo wifi rozhraní, dodatečný printserver není potřeba.

wifi připojení je sice možné, ale někdy ten signál není úplně nejskvělejší, to se uvidí v reálném provozu. není špatné si ohlídat méně zarušený kanál:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

kdyby kvalita příjmu kvůli umístění nestačila, dají se překážky obejít párem powerline adaptérů: https://www.mironet.cz/powerline/startovaci-sady+c32554/