Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Problém s připojením. Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Dobrý den, včera asi okolo 4 hodiny mi přestalo fungovat internetové připojení. Takže jsem spustil diagnózu a ukázalo mi to tuhle hlášku:

Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Máme doma dvě wifi s tím že jsme přešli na nového poskytovatele, zkoušel jsem to na oba dva routery a na oba dva kabely. Oba kabely i oba routery mi fungují na notebook wifi taktéž. Takže problém bude asi v počítači, i když kontrolka na routeru svítí. Má někdo nějaký nápad čím by to mohlo být ?

Zkoušel jsem už dost věcí od cmd příkazů po restarty všch routerů atd.. Nepomohlo by třebas úplné tovární nastavení ?

Máme doma dvě wifi

popis nedává smysl.
kolik routerů máš zapojených současně, kolik počítačů k nim (pc, ntb současně kabel i wifi?), jak mají nastavené získávání ip adresy (staticky / z dhcp?)

jak vypadá výpis ... start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

.. z pozn.bloku nebo přes flashku to vyklopit sem.

Omlouvám se ale toto téma můžete uzavřít, podařilo se mi to nakonec vyřešit prostým obnovením PC, asi to bylo způsobeno stahnutím nějakého pochybného shitu z netu i přes to že používám antivirus, malware.. :-|:-x
Díky..

obnovení systému samozřejmě vyresetuje i nastavení sítě. rychlejší a bez výmazu dat je reset síťového nastavení:

netsh winsock reset
ipconfig /release
netsh int ip reset

a restart. místo něj může stačit:

ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

antiviry jsou tupé, stažení a instalaci něčeho z netu přes prohlížeč obvykle nezabrání.
ale nemuselo jít o takový případ, spíš podezřívám pozůstatky starého nastavení sítě.

Tak. Popripade kdyz ti to obnoveni od medveda nezabare, tak zkus pro vychozí nestavení i s firewall/Security policy pouzit :

 netsh advfirewall reset

- A obnoveni celé vrstvy OSI (DLL):

netsh winsock reset all
netsh winsock reset catalog
netsh winhttp reset tracing

* Pozor, konsole musi byt spustena jako spravce + restart PC, aby nekteré parametry byly brany v potaz..