Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Problém s připojením. Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Dobrý den, včera asi okolo 4 hodiny mi přestalo fungovat internetové připojení. Takže jsem spustil diagnózu a ukázalo mi to tuhle hlášku:

Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Máme doma dvě wifi s tím že jsme přešli na nového poskytovatele, zkoušel jsem to na oba dva routery a na oba dva kabely. Oba kabely i oba routery mi fungují na notebook wifi taktéž. Takže problém bude asi v počítači, i když kontrolka na routeru svítí. Má někdo nějaký nápad čím by to mohlo být ?

Zkoušel jsem už dost věcí od cmd příkazů po restarty všch routerů atd.. Nepomohlo by třebas úplné tovární nastavení ?

Omlouvám se ale toto téma můžete uzavřít, podařilo se mi to nakonec vyřešit prostým obnovením PC, asi to bylo způsobeno stahnutím nějakého pochybného shitu z netu i přes to že používám antivirus, malware.. :-|:-x
Díky..

obnovení systému samozřejmě vyresetuje i nastavení sítě. rychlejší a bez výmazu dat je reset síťového nastavení:

netsh winsock reset
ipconfig /release
netsh int ip reset

a restart. místo něj může stačit:

ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

antiviry jsou tupé, stažení a instalaci něčeho z netu přes prohlížeč obvykle nezabrání.
ale nemuselo jít o takový případ, spíš podezřívám pozůstatky starého nastavení sítě.

Tak. Popripade kdyz ti to obnoveni od medveda nezabare, tak zkus pro vychozí nestavení i s firewall/Security policy pouzit :

 netsh advfirewall reset

- A obnoveni celé vrstvy OSI (DLL):

netsh winsock reset all
netsh winsock reset catalog
netsh winhttp reset tracing

* Pozor, konsole musi byt spustena jako spravce + restart PC, aby nekteré parametry byly brany v potaz..