Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Downgrade z windows 10 na windows 7

Ahoj, chci si koupit novy ntb, který má v ceně i windows 10. Tento systém mi silně nevyhovuje zejména celkově svým GUI. S windows 7 jsem byl vcelku spokojen a proto bych rád provedl downgrade OS. Chtěl bych, aby vše bylo po právní stránce ok, takže se ptám jak vše krok za krokem (získání čistého instalačního média, product key) provést a dále jak zjistit, jestli budou 7mičky plně kompatibilní s novým hw, co vše musím zkontrolovat? Děkuji za veškeré rady.

Tvojí nechuti k Win 10 rozumím, ale řešit to tím, že si koupím stroj na Win 10, abych tam cpal Win 7 s tím, že neseženeš drivery - se mi nezdá rozumné.
Jak u tady padl názor - rozumnější mi taky přijde repas s jistotou driverů pro Win 7. A i tady se dá dohodnout dvouletá záruka.
Svého času, když měli skončit s podporou Win XP - jsem byl taky na vážkách - co dál? Mi nepřirostly k srdci ani Win 7 a jeho následovníci. Přitom podotýkám, že nejsem herním pařmenem. Koupil jsem si repas, na který jedu už ze 5let a do toho nacpal Linux - s tím chodím na net.
Abych mohl "čarovat" s XP, udělal jsem si dualboot, kdy XP nepouštím na net a dělám v nich, co potřebuji. Nakonec jsem i dualboot zrušil a Win si hodil do virtuálek. A podle nálady kmitám bud v XP, nebo, jak se mi chce, tak ve Win 7 i Win 8.1 a dokonce i Win 10. Nakonec jsem si tam namontoval i Android.
Prostě i takové jsou různé možnosti a varianty. 8-)

Nelze, downgrade si možný byl, ale řekl bych, že jen po omezenou dobu a určitě ne u Home verze Windows 10. Maximálně můžeš pozjišťovat na webu Microsoftu, jestli to stále jde a jestli jde jen Enterprise nebo i Pro verze. A i kdyby to šlo na Pro verzi a stále to bylo v platnosti, což pochybuju, tak tě to omezuje ve výběru notebooku nebo by sis musel koupit Pro verzi zvlášť.

A ikdyby náhodou všechno šlo, tak neznám dnes prodávaný notebook, na který jsou ovladače pro Windows 7. Co vím tak naopak Intel nepodporuje Windows 7 oficiálně od Coffee Lake a AMD od RyZenu.

Jednoduše jsi vymyslel nesmysl a koukej se naučit pracovat ve Windows 10 nebo pokud nepotřebuješ MS Office, tak si kup něco s podporou linuxu a nauč se linux, jiná cesta není.

Jinak ClassicShell prý i na Windows 10 v1903 stále funguje, takže i to je cesta, jak si přizpůsobit Windows 10 tak, aby pokud možno co nejvíce připomínaly Windows 7.