Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svislé pruhy na monitoru

Je to pro mě takový zajímavý problém....Když počítač používám každý den, nemám žádný problém, počítač v pohodě naskočí a s obrazem na monitoru není problém. Ovšem když nejsem několik dní doma a počítač není používán, tak mi po startu naskočí takové svislé, tlusté pruhy přes celou obrazovku. Na nic to zprvopočátku nereaguje, za několik minut zmizí a naskočí normální obraz. A to udělalo i po dalším vypnutí a zapnutí...Vyřešil jsem to přeinstalováním (nainstalováním) nejnovějších ovladačů grafické karty nVidia GTX 1080Ti, pak to přestalo dělat. Ovšem za necelý měsíc úplně to samé...Jen takový poznatek, že když instaluji ty ovladače grafiky, tak to píše, jako když tak žádné ovladače nejsou...tj. jako by nově. Co může být špatné? Grafika, zdroj...nebo je to normální? Mě se to moc nezdá...Díky za případnou radu.

to je na servis, ti mají lepší možnosti.

jen po nějakém čase nečinnosti (několik dní, týden, a více)

to je radost.
kabel k monitoru drží dobře? vyměnit třeba dp za hdmi jde?

kdyby na tom pc fungovala vzdálená plocha nebo na něm bylo nainstalované vnc: připojit se přes síť z jiného pc, jestli bude obraz normální nebo taky poškozený.

Podle mě buď monitor nebo VGA a tipuju na vga. Zdroj je velice málo pravděpodobný.

Jedno sem řešil počítač který když stál víc jak dva dny tak nenajela windows. Jednou nenajela, pak už vždy najížděla. Pokud se to zkoušelo hned nebo druhá den nikdy to neudělalo. Pakárna vše postupně vyměnit. Byl to vadný cpu - intel P4 tehdy.

Neudělá to když ten pc zapneš až po nějaké době ?

Jeden IT technik mi říkal, že to vidí na monitor...že už podobný problém viděl (bráno i podle fotek). Konkrétně že to vypadá na napájení elektroniky monitoru, tj. špatné kondenzátory nebo mosfety, při delší nečinnosti ztratí kapacitu ale jakmile se zahřejou začnou zase fungovat ok. Zkusím tedy nejdříve vyměnit monitor a podle toho budu řešit dále...