Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce z 3 pin na 4 pin

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat mám větrák na 3 a potřebuji to zapojit do 4 pin existuje nějaká redukce z 3 pinu do 4 pinu? Jestli ano prosím pošlete odkaz
Děkuji za odpověď

Kdyby ses uráčil rovnou napsat, že máš značkový počítač, tak bys dostal dřív patřičnou odpověď. Nejspíš tam standardní větrák nedostaneš, protože značkoví výrobci to můžou mít (a mívají) zapojený i jinak, než je běžné. Zjistit pinout a předrátovat na původní konektor.

S trochou síly to půjde. Ale teď vážně, zapojení by mohlo být i standardní (pokud je černá a žlutá napájení, zelená snímač, modrá regulace), nestandardní je jen konektor. Já tohle řešil v úplně jiné souvislosti. Konektor je totiž standardní https://www.gme.cz/konektor-se-zamkem-psh02-04p alespoň mimo počítačový svět, to že se u PC ventilátorů používá jiný a do tohodle jde ventilátor zasunout jen po úpravě té packy je věc jiná. Dal by se koupit protikus https://www.gme.cz/konektor-se-zamkem-pfh02-04p a při troše štěstí by do něj šly i kontakty toho původního, co je na větráku.
Já tohle řešil, když jsem dělal regulaci, potřeboval jsem do toho mimo počítačový svět strandardního konektoru (protože jsem jiný nesehnal a 5 jich z ničeho nevyoperuju, starý nepotřebný motherboard jsem měl jen jeden). Vyřešil jsem to vyříznutím drážky (pilkou nebo lámacím nožem už nevím) v místě výstupku ventilátorového konektoru, aby to šlo zasunout.

Nemáš jistotu, že piny na HP desce mají stejnou funkci na stejné pozici, jako v běžné desce. Zjistit/přeměřit pinout konektoru, přepojit. Co si pamatuji, tak Dell měl vývody úplně jinak. Taky si to jistil jiným konektorem, takže to chtělo štípačky a pájku, pokud si chtěl uživatel vyměnit větrák sám.