Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android - Aplikaci nelze povolit v Přístupnosti (Accessibility Settings)

Dobrý den,

Nainstaloval jsem aplikaci (jméno není podstatné). Důležité je, že požaduje povolení v tzv. přístupnosti.
Aplikace ti rovnou zobrazí přesměrování do toho nastavení (ručně jsem to nenašel). Všechny aplikace (pod podmenu Služby) to mají vypnuté. Důvod je jasný. Žádná nelze povolit, vždy to zahlásí.

Žádost o oprávnění je blokována jinou aplikací. Nastavení proto vaši odpověď nemůže ověřit.

Možná to celkové vypnutí způsobil Clean Master, s kterým jsem to už řešil u jiné aplikace, kterou blokoval. Ta se však přímo o něm zmiňovala a jeho odinstalace problém vyřešila.

Tady však konkrétní aplikaci neuvádí a Clean Master už nemám nainstalovaný, takže to způsobovat nemůže.

Nevíte, prosím Vás, jak to opravit?

Děkuji

Za pul hodiny odjizdim, takze ti mohu pomoct az o vikendu, ale treba by se nasel nekdo jiny, kdo by tu aplikaci ozkousel, jestli mu to dela take. Jenze to bys musel dat jmeno te aplikace. Osobne se mi nikdy nestalo, aby v Accessibility settings nesla aplikace povolit kvuli blokovani jinou. Netusim teda, cim by to mohlo byt.

Hledal jsem to na internetu. Bylo tam toho plno, ale všechno se týkalo čistě nastavení Androidu.

Ale, je jasné, že to způsobuje nějaká aplikace, jak sám Android říká. Napadají mě dvě možnosti.

1. Způsobuje to nějaká nainstalovaná aplikace.
- Projel jsem je všechny a žádnou aplikaci, která se takhle může hrabat v nastavení, nemám.

2. Způsobuje to Clean Master.
- Je pravděpodobně, že on sám to zakázal. Jenže, teď už není nainstalovaný. A nechápu, jak by mohla neexistující aplikace něco blokovat.

Co myslíte Vy?

Děkuji

Jelikoz aplikace vyzaduje registraci, tak jsem ji nemohl vyzkouset, ale nainstaloval ji a zapnul si ji v pristupnosti, coz normalne slo, takze appkou to neni.

Psal jsi ze nemas root, takze Clean Master nic v systemu nemohl poskodit, kdyz je pryc odinstalovan, neni mozne, aby byl na vinne.

Co to muze zpusobovat teda netusim, vubec nic me nenapada. :-/

Zajimavy, ono holt Android. :-/ A duvod proc sice Android trpim, protoze iPhone opravdu nechci, ale kdyby to byval Microsoft nevzdal, tak bych hned Android vymenil za Win Mobile. Google = chaos, spousta veci funguje u kazdyho jinak nebo funguje obcas nebo vubec.

To mě štve na Androidu. Nelze to jednoduše aktualizovat jak Windows. A upgrade na vyšší verzi dostanou pouze některé mobily. Pak tě naštve, když si známý koupí (stejně jako já) mobil s Android 7. Ale, teď tam Android 9, přitom já jsem nedostal upgrade ani na verzi 8. A taky jde o to, že na různých telefonech je Android rozdílný, i když se jedná o stejnou verzi.

Jedinne nekterej z tehlech telefonu s komunitni podporou:

https://wiki.lineageos.org/devices/

Mam SGS5, ktere zacinalo na Androidu 5.0 a diky LineageOS mam ted Android 8 a uz je i nova verze, ale zatim jeste aktualizovat nechci.

Jeste mam teda SGS4(LTE-A) a tam jsem zacinal na Androidu 4.4 a ted mam taky Android 8 a existuje uz i Android 9, ale uz jen neoficialni verze pres xda-developers.

(U Samsungu ale pozor, novejsi uz nejsou prilis podporovane kvuli prechodu na procesor Exynos.)

To jsem vážně netušil, že něco takového existuje. Bohužel, můj mobil to nepodporuje.

Ale Android není tak zranitelný jak Windows, takže ta aktualizace není akutní. Navíc, ještě na začátku minulého roku jsem měl telefon s Android 5.1.

A taky se podívej na zmíněné Windows u některých majitelů. Někteří stále zatvrzele používají Windows 7.

Manualne lze stahnout Android vzdy, ale nainstalovat jde jen, kdyz mas ovladace. A to je problem. Snad na zadnem telefonu (platformy ARM) nejsou ovladace k dispozici jako open-source. Tudiz ona manualni instalace by mohla jit spis do nejakeho emulatoru na pocitac, ale praktickou zkusenost nemam.
U telefonu je situace jednoducha:

Qualcomm (Snapdragon) vydava ovladace bokem jako binarni blob, tudiz pokud to clovek umi, tak je integruje do instalacky Androidu jako modul a muze si vytvorit vlastni custom ROM (ja se spoleham na uz vytvorene custom ROM tou komunitou okolo LineageOS).

Huawei (Kirin) ovladace nevydava a musi se vytahnout primo z telefonu a ty jsou urcene pro verzi linuxoveho jadra na tom konkretnim telefonu, hrat se s tim moc teda neda.

Samsung (Exynos) ovladace nevydava a musi se vytahnout primo z telefonu a ty jsou urcene pro verzi linuxoveho jadra na tom konkretnim telefonu, hrat se s tim moc teda neda.

Mediatek (Helio) ovladace nevydava a musi se vytahnout primo z telefonu a ty jsou urcene pro verzi linuxoveho jadra na tom konkretnim telefonu, hrat se s tim moc teda neda.