Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OpenALPR rozpoznavaní spz

Dobrý den.
Není tu někdo, kdo zkoušel rozpoznavaní spz?
By mně zajimalo, zda to funguje.
https://randomnerdtutorials.com/car-plate-recognition-system-with-raspberry-pi-and-node-red/

Bych spiše chtěl zkusit nějakou kvalitnější třeba 5MP IP kameru Hikvision, ktera už umí detekcí pohybu a uložit na raspi snimem.
Pak nějaký skript, který by kontroloval adreař a pokud se fotka změní, poslal by požadavek o detekci SPZ

Můžeš si koupit levnější, ale v noci neuvidíš žádnou SPZ, protože kamera bude na SPZ "slepá" z důvodu oslnění světly z aut.
Tyto kamery mají funkci, která to světlo dokáže odfiltrovat (funkce HLC) a čočka je stavěna tak, aby nedocházelo k deformaci obrazu. Takže SPZ je viditelná.

Na obrázku v příloze je vidět příklad, jak to bude vypadat, pokud je zvolen špatný model kamery, který není určen ke snímání SPZ.
Jedná se o jednu z těch obyčejných kamer od Hikvision za cca 4500 Kč (má 4MPx, ale je omezena teď na 2. Senzor je jeden z těch kvalitnějších).
SPZ na autě (vlevo nahoře), které je na cestě (pohybuje se asi 5 km/h), jednoduše nejde přečíst.