Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení portu ve Windows Server 2000

Dobrý den, prosím o radu: Windows Server 2000 slouží jako internetový server. Na vnější síťové kartě je veřejná adresa, připojení k intenetu je přes ADSL. Za serverem je další server s lokální IP adresou - Windows Server 2003, který slouží jako doménový. V doméně je přihlášený počítač na kterém potřebuji rozchodit vzdálenou správu pomocí UltraVNC. Potřebuji na přání externí firmy povolit port 7100 pro určitou veřejnou adresu. Můžete mi prosím někdo pomoci jak na to ?

Předpokládám, že to je Win 2000 ISA server. Pak postupuj podle tohoto návodu (od bodu č. 3, ty předchozí se týkají změny listening portu u RDP démona): http://www.isaserver.org/tutorials/Publishing_Windo ws_2000_Terminal_Services_to_a_NonStandard_Port_.ht ml

P.S.: Opravdu se domníváš, že notoricky děravé VNC je vhodná věc k takovému použití? viewtopic.php Já osobně nevěřím VNC ani v LAN, natož přes internet... RDP je vpravdě daleko lepší volba. A pokud "externí firma" nemá na to, aby si koupila nějaký pořádný "helpdeskový" tool (v případě že RDP z nějakého důvodu nevyhovuje), tak to asi moc velcí profíci nebudou.

P.P.S.: pokud to opravdu jinak nepůjde, povol to VNC jen pro IP adresu té externí firmy.