Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hra nejde spustit - Grafická karta

Dobrý den,
mám takový problém. Nainstaloval jsem si hru Armies of Exigo. Vše proběhlo bez problémů. Když hru ale spustím, objeví se dialogové okno: „Your video card does not meet Armies of Exigo minimum requiements.“ (Vaše grafická karta nesplňuje minimální požadavky pro hru Armies of Exigo).
Nechal jsem udělat analýzy systému a požadavky hry přes System requirements lab

Já se v tom nevyznám, jediné co vím je to, že mám Win 10 :-D

Here are the Armies of Exigo System Requirements (Minimum)
CPU: Pentium 4 or Athlon XP equivalent
CPU SPEED: 1.5 Ghz
RAM: 384 MB
OS: Windows 98SE/ME/2000/XP (NT & 95 not supported)
VIDEO CARD: 64 MB NVIDIA GeForce3, ATI Radeon 8500 or equivalent Direct3D-capable video card)
TOTAL VIDEO RAM: 64 MB
3D: Yes
PIXEL SHADER: 1.1
DIRECTX VERSION: 9.0c
SOUND CARD: Yes
FREE DISK SPACE: 1.5 GB free hard disk space plus addition space for saved games, replays, and/or Scenario Editor maps.
CD-ROM: 8X speed CD-ROM or DVD-ROM (This game contains technology intended to prevent copying that may conflict with some CD/DVD-ROM, CD/DVD-RW and virtual drives.)

Armies of Exigo Recommended Requirements
CPU: Pentium 4 or Athlon XP
CPU SPEED: 2.8 Ghz
RAM: 768 MB
OS: Windows XP
VIDEO CARD: 128 MB NVIDIA GeForce4, ATI Radeon 9600 or equivalent Direct3D-capable video card)
TOTAL VIDEO RAM: 128 MB
3D: Yes
HARDWARE T&L: Yes
PIXEL SHADER: 1.3
VERTEX SHADER: 1.1
DIRECTX VERSION: 9.0
SOUND CARD: Yes
FREE DISK SPACE: 1.5 GB free hard disk space plus addition space for saved games, replays, and/or Scenario Editor maps.
CD-ROM: 8X speed CD-ROM or DVD-ROM (This game contains technology intended to prevent copying that may conflict with some CD/DVD-ROM, CD/DVD-RW and virtual drives.)

Chci se jen zeptat, jestli je chyba v počítači, jestli musím hru nějak překonfigurovat, může být chyba v tom, že starší hra už nepozná novější systém a považuje ho za starší? Dá se s tím něco dělat?

Moc děkuji za jakékoliv rady :-)

Ano, provozovat 15 let starou hru na současném operačním systému může být dost problém. Možná by stálo za pokus nainstalovat si XP do virtuálního systému (např. pomocí Virtual Boxu), ale při tom se zase můžou objevit jiné problémy a stejně to nemusí jít.