Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přídavná karta nad grafikou (teploty)

Cau,

strcil jsem do kompu pridavnou kartu s USB vstupy. Jenomze, nemam jinde misto, nez mezi grafickou kartou a procesorem. No mam trochu problem s tim, ze jak ty dnesni grafiky maji to chlazeni nahore, tak to se dokaze pekne rozpalit. A moje otazka zni, jak moc to muze vadit ty USB karte?
Je to tahle: https://www.axagon.eu/produkty/pceu-43v

Ona ma nastesti kovovy kondiky, v supliku jeste mam starsi verzi s obyc elektrolytama, proto jsem koupil pak tuhle. Tak jestli se tam neupece, protoze hned pod ni je GTX 1080 a hned nad ni Noctua 14.

Vyrobce o tom nikde nic neuvadi, tak co myslite? Nemam mezi to dat kousek kartonu treba?

Diky!

Ales

Od kdy mají karty chlazení nahoře? Takovou kartu jsem ještě neviděl. Mohl bys to vyfotit?
Určitě mezi to ale nic nedávej, to by bylo ještě horší. Snaž se zajistit dostatečný průtok vzduchu skříní.
Jeden ventilátor vpředu dole a druhý vzadu nahoře. Mělo by to být ok.

Jasny :) z boku zrovna vetrani nemam, jen otvor a prachovy filtr. Ty grafiky to nepotrebuji, max teploty pri delsim renderingu jsou neco malo nad 60°C. Tak snad to ty kondiky daji, to vypada na polymerovy elektrolyty, jen je mi divny, ze maji nahore nariznuty krizek, to u tehle casto nebyva.

Jinak oni udeali dalsi verzi s chlazenim: https://www.axagon.eu/produkty/pceu-43vq
Ale podle me to bude spis vic marketing.

Tak diky za konzult!

A.