Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nové reproduktory k pc

Ahoj!

Chtěl bych Vás poprosit o tip(y) na reproduktory ke stolnímu pc a konzoli.

Zájem mám nejspíše pouze o sestavu 2.0, čili bez subáče, jelikož ho nemám kam dát. Kdybyste mě ale přesvedčili, že je fakt super a bez něho to stojí za starý bačkory, možná bych nějaké místo udělal.(posílám vám foto mého stolu)

Na kvalitu hudby nejsem nijak náročný(jedu na integrované zvukovce u této desky, sluchátka mám tyto)

Na stole mi doteď ležely genius-sp-u150x-zelene a už mě docela začaly štvát, jelikož srčí/bzučí a celkově mě z nich bólí hlava. Jsem strašně citlivý na různé pazvuky(někdy slyším dokonce i to, co ostatní ne). Přes léto se mi v těch sluchátkách paří hlava, a tak chcú nějaký lepší repráky.

Takže bych chtěl reproduktory:

* do zásuvky
* aby v idlu nevydávaly žádný pazvuk, prostě tiché jak myši(nebo zloději, chcete-li :-D)
* cena do 500 ideálně, jsem schopný zainvestovat maximálně do 1000
* spíše nenápadnější vzezření
* budu na nich hrát hry, poslouchat hudbu/youtube
* aby se mi vešly na stůl(rozměry jsou na obrázku)

díky moc

nemá cenu se kvůli odpadu za 500kč obtěžovat do obchodu, takový hnus poslouchat nechceš. vyhozené peníze.

nejlevněji vychází 2.1: https://www.czc.cz/genius-sw-hf-1205_2/75510/produkt
když není pod stolem místo, pak 2.0:
lowend čína s bt: https://www.czc.cz/c-tech-spk-550bt-drevene/246478/produkt - "kvalitu" s bt zrovna nechválí, pochopitelně
genius bez bt: https://www.czc.cz/genius-sp-hf1250b-2-0-40w/119663/produkt

o něco slušnější rozměry, taky s bt: https://www.czc.cz/fenda-f-d-r25bt-2-0-drevene/219332/produkt

Zprvu jsem chtěl vzít ty Geniusky
https://www.czc.cz/genius-sp-hf1250b-2-0-40w/119663/produkt

Ale nakonec bych vzal klidně i ty Creative, nebýt toho standby režimu pouze pro evropský trh.

https://forums.anandtech.com/threads/creative-t20-standby-mode.2322454/

Co to je jako za hovadinu? :-D

edit: Četl jsem, že se dá nastavit nějaký skript, co bude hrát neslysitelny zvuk každých 9 minut, aby zůstali "vzhůru", ale fakt je to blbost.

K čemu to jako je? Fakt ty kraso, kdyby to vylezlo ze standby za zlomek vteřiny, tak ať to tam klidně je, 3 sekundy jsou poměrně dost. Neuslysis ani notifikaci čehokoliv.

Koukal jsem se právě raději i na recenze na czc a buď doprodavaj starý kusy, nebo nevím, jelikož recenze, které nejsou ani rok staré, tento problém(nebo spíš kriplo fíčuru) zmiňují. :-(

Fakt, nebýt tajty sra*ky, tak už mi jedou domů. Jsem si našel jejich velikostní parametry a vešly by se v klidu za monitor, kdybych ho trochu posunul dopředu.

No kouknul jsem a uvádí se že se vypnou po 10 minutách do toho modu,tak asi i ty dvojky opětovný najetí ca 3 s po zareistrováná zvuku,za mě nic hroznýho stejně jedou furt...

Reproduktory mají vestavěnou funkci úsporného režimu, která se projevuje tak, že pokud cca 10 minut nehrají, automaticky se vypnout, aby uspořili energii. Následně, po přehrání jakéhokoliv zvuku, se automaticky zapnout. Háček je v tom, že zapnutí trvá cca 3 sekundy. Pokud tak například po půlhodině ticha přijde zvukové upozornění na e-mail, reproduktory se sice zapnou, ale samotné upozornění (pokud trvá méně než 3 sekundy) slyšet není.V popisu jsem nic o této funkci nenašel a překvapivě jsem to nezaregistroval ani v komentářích. Na zahraničních fórech jsem se však dočetl, že to není bug, ale feature. Pokud si však člověk přeje slyšet zvukové signály i po delším čase ticha, je tato funkce zcela nevhodná.Reproduktory jsem si koupil kvůli absenci brumu, kterým řada jiných reproduktorů trpí. Nebýt uvedeného neduhu, byl bych s nimi spokojen.CZC prosím o zmínku automatického vypínání v popisu produktu.

Můj názor koupím pořádný a mám je napořád,jako za tu cenu lepší na multimédia nezchrastíš ty Creative Ok v rámci ceny ,ale vše nacpaný do malýho plasťáku ,Mackie klasika propojení a provedení MDF....Jenom k životnosti těch Genius značky ( ty 5:1 za 2,5 - 3 v okolí koupili 4 lidi a všem chcípnul ten zesík ca po třech letech,oprava se nevyplatí pak a bedny na vyhození.)

Ty cos postnul foto,no měl jsem ještě mám sbalený podobný levný Creative zvuk na tu cenu jde, ale jinak děs vs co mám teď zesík + repro,ale někomu to může stačit lepší než ty vestavěný atrapy v monitorech.:-)

Neuslysis ani notifikaci čehokoliv.

zvukové notifikace jsou mezi prvními, co vypínám při instalaci windows. je mi úplně lhostejné, co si mrchosoft nebo jiná zbytečná věc myslí, že má právo mi oznamovat a rušit mé kruhy.

v brtním doupěti mám na stole menší 4" repráky a počítám že až budu měnit pc stůl při stěhování, je věnuju dětem a pořídím 5".
novinka: muziker má vlevo třídění podle basáku, to je ono!

----
offtopic k 2.1: podobný genius jako ten https://www.czc.cz/genius-sw-hf-1205_2/75510/produkt, jen s ovladačem na stole jsem kupoval známému a hraje to líp, než jsme čekali. kdo si to může dát pod stůl ke zdi (jen štelovák na stole), neprodělá, protože za 2.0 musí dát o polovinu víc.

Pred rokom som riesil nieco podobne, nieco co ako tak hra, stoji to malo a vojde sa mi to stol.
Finalistam boli....Genius repro SP-HF 500A, 14W, 2.0, dřevěné vs Logitech reproduktory Z200 2.0, černé, 3,5mm.
Nechal som si Z200, aj ked zvukovo su na tom dost podobne a navyse Z200 klamu...nie su 2 pasmove, ale maju len jeden repoduktor a druha diera ma asi splnat funkcniu basreflexu alebo co...alebo je to len cisty odrb na zakaznikovi, pretoze pokial to clovek nerozoberie nevie o tom.