Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC skříň

Dobrý večer,
toto je poslední dotaz k mé sestavě - tentokrát se jedná o PC skříň.
Zatím mám v seznamu Evolveo T3. Máte nějaká doporučení ohledně počítačových skříní, případně které brát/nebrat (vzhledem ke komponentám a dobré airflow)? Cenově bych se chtěl vejít cca do 1100 Kč.
Odkaz na aktuální sestavu: CZC.cz

Lepší napájecí kaskáda oproti který si to porovnával ? Oproti levnější nějaký MSI dude mít navíc nějaký vstupy / výstupy napájecí kaskády jsou stejný, konektory který ve finéle stejně nemusíš ani využít Asrock je OK a ta TUF je o stovku levnější a lepší za ty zvukovky se platí a v tý ceně jich moc nenajdeš.

Porovnával jsem to myslím proti oběma (ASUS i ASRock). Ta MSI má mít prý lepší VRM, tím pádem i stabilnější OC, ale nevím, jak hodně je to rozhodující faktor.
Tu ASUS s lepší zvukovou jsem původně po tvém návrhu zvolil hned, ale když jsem si nechal sestavu naposledy překontrolovat u CZC, řekli mi, že řešit kvalitu zvukovky u PC pro běžné používání je zbytečné - což v mém případě není daleko od pravdy, jelikož nepoužívám žádně zvláštní periferie, jen obyčejná sluchátka, a se zvukem nepracuji.

No řešit zvukovku zbytečný ano možná věc názoru pokud si připlácíš za dražší prkno kvůli tomu,ale v tomhle případě hovadina když je TUF vybavená stejně + lepší zvukovka jako bonus a navíc o stovku levnějěí takže u MSI platíš pak za co ? Tohle dává logiku kdyby si volil mezi touhle třeba a tu co tam máš,si porovnej napájecí kaskádu jsou stejný stejný krom lepšího chlazení kde si připlatíš za nic pokud nepotřebuješ víc slotů k něčemu.Na OC si projeď komety u těch prken někde po forech a ne co si někdo napíše na CZC,jinak pokud nějakej Ex oc tak se podívej tuto jak vypadá pořádná naoájecí kaskáda a navíc jsou od toho prkna X.Jako nepřemlouvám tě je to na tobě a tvoje peníze.:-)

Mě se ten Zalman zamlouvá vzhledem ke zkušenostem s ním a synkovi se prostě ta bedna líbila. Nabízel jsem mu jiný, ale nelíbilo se mu, když to mělo vpředu čistý plochý panel a kosmický lodě taky ne. Vybral si sám, tak ať má radost, že je to podle jeho volby.
Na co jsem se ještě díval, tak ten Zalman má zadní mřížku na větrák líp prostřiženou - větší perforace. Hodně beden má otvory menší, což snižuje průtok vzduchu. I proto se mi zamlouvá víc. Beru to z praktickýho hlediska, protože pro mě je case něco, co leží pod stolem, drží to komponenty uvnitř a musí to být tichý a s dobrým přístupem k čudlíkům a USB.
Ale ten polák nevypadá zle, neohrnul bych nos.

Tak včera jsme tu Z3 plus vybalili.
Kvalitativně mi Z1 přijde o fous lepší (možná jen dojem), ale co jsem nečekal a mile mě překvapilo, tak dodané ventilátory nebyly dva, ale rovnou 4. Vpředu, vzadu, dva na stropě. A je tam ještě čudlík na dvě rychlosti větráků, ještě nevím kterých, ale tipuji ty horní.
Za litr dobrý.

Díky všem za návrhy.
Našel jsem ještě tuto: SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White. Je to sice ještě 100,- přes uvedený rozpočet, ale zdá se mi velmi solidní + má 3 předinstalované ventilátory. Na průhledné světélkující PC si úplně nehraju, ale vzhledem k tomu, že prosklené skříně stojí v podstatě stejně jako obyčejné, tak s tím nemám problém - navíc tahle by měla mít bočnici z tvrzeného skla.
Co si o ní myslíte?

Já jsem třeba velmi spokojený s touto, hlavně 9 pozic, do kterých se dá uložit cokoliv respektive v libovolném sledu
https://www.mironet.cz/cooler-master-centurion-590-atx-2x-usb-20-2x-120-mm+dp85456/
ale pro nový PC bych ji nekupoval, pokud bych našel něco jiného (nemá USB3 a firewire je už trochu mimo, to už motherboardy nemývají), až budu stavět další počítač, tohle budu muset řešit, zatím ten nejnovější 6 let starý slouží dobře.

Vzhledem k tomu, že DVD mechaniky jsou dnes už poněkud pasé, tak 9 pozic vpředu je prakticky zbytečnost. A ty příšerný perforace na obou bočnicích byly přesně to, co jsem zalepoval lepící páskou, aby to nesálo falešnej luft. Ale tehdy to bývalo hodně v módě, bylo těžký sehnat bednu, co neměla bočnici jak řešeto.
Co si pamatuju, tak ten Centurion býval svýho času hodně oblíbená bedna.

Teda nevím jestli u těch levnejch koukat ještě dneska na nějakou značku,ale tahle EC vypadá za mě hodně slušně za ty prachy,prachový filtry,bočnice z tvrzenýho skla a ještě RGB líbí se mě asi nejvíc za ty prachy,váha 5,5 kg takže na matroši se taky nešetřilo a papírák to žádnej nebude.Jediný "mínus" že je bez točáků,ale to je otázka 250Kč za 2 slušný Artic a lepší než tam mermomocí do ceny nacpat nějaký 3 shity .:-)

Eurocase MLG Paladin RGB