Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednoduchy nastroj (zadarmo) na odstraneni pozadi z fotky

Mate tip na nejaky jednoduchy nastroj na odstraneni pozadi z fotek - nebo presneji na vymenu pozadi fotky? Mam fotku, rekneme me stojiciho pred Eiffelovkou, a chci Eiffelovku vymenit za Spilberk :)
Neco jsem nasel online, ale vetsinou free verze budto neukladaji fotky, nebo jen v hodne malem rozliseni.

Predpokladam, ze GIMP to umi, ale snahu vyznat se v GIMPu jsem vzdal uz asi pred deseti lety :)

Dik!

kto sťahuje sw z tak prapodivnych webov?

Jo, máš pravdu. Já jsem si neuvědomil, že ten stažený obrázek je menší.
Ale jenom rozměrově - rozlišení je snad stejné (alespoň naoko).

Artweaver si hrál na fotošop a v nějaké verzi byl zadarmo (mám dvě jedna je v pohodě a ta druhá furt otravuje abych si koupil plnou verzi že tohle je jen omezená verze). Ale bude to asi stejné jako s gimpem, tady nejde o software, ale o know-how jak to udělat, aby nebylo potřeba objíždět to pixel po pixelu (kouzelná hůlka (a její bastavení), vrstva výběru ... abych pravdu řekl, taky jsem se tím nikdy moc nezabýval). A pak vyšší level, jak to udělat, aby ta fotomontáž nebyla tolik patrná.