
Jednoduchy nastroj (zadarmo) na odstraneni pozadi z fotky
Mate tip na nejaky jednoduchy nastroj na odstraneni pozadi z fotek - nebo presneji na vymenu pozadi fotky? Mam fotku, rekneme me stojiciho pred Eiffelovkou, a chci Eiffelovku vymenit za Spilberk :)
Neco jsem nasel online, ale vetsinou free verze budto neukladaji fotky, nebo jen v hodne malem rozliseni.
Predpokladam, ze GIMP to umi, ale snahu vyznat se v GIMPu jsem vzdal uz asi pred deseti lety :)
Dik!
PhotoFiltre
Vlož foto na test :)
Fajn, zkusim, dik.
Kdyz uz jsme u toho, tak pozor - verze 7.2.1 na stahuj.cz je zavirovana, tak bacha na to.
kto sťahuje sw z tak prapodivnych webov?
Jaktože jsou to prapodivné weby? Co by jsi doporučil Rád se poučím
Vždy přímo stránku "výrobce" toho softwaru.
Vyzkoušej
https://www.remove.bg/
No, funguje pekne, ale free verze jen ve snizenem rozliseni.
Já jsem to zkoušel online - a bez chyby.
Tak neco delam blbe. Stahnout muzu jen obrazek ve ctvrtinovem rozliseni, pri pokusu o stahnuti plneho obrazku mi to rekne ze "Sign up for 1 Free Image"
Jo, máš pravdu. Já jsem si neuvědomil, že ten stažený obrázek je menší.
Ale jenom rozměrově - rozlišení je snad stejné (alespoň naoko).
Rozliseni je mensi - z bezne fotky to udelalo neco jako 600 x 400.
Artweaver si hrál na fotošop a v nějaké verzi byl zadarmo (mám dvě jedna je v pohodě a ta druhá furt otravuje abych si koupil plnou verzi že tohle je jen omezená verze). Ale bude to asi stejné jako s gimpem, tady nejde o software, ale o know-how jak to udělat, aby nebylo potřeba objíždět to pixel po pixelu (kouzelná hůlka (a její bastavení), vrstva výběru ... abych pravdu řekl, taky jsem se tím nikdy moc nezabýval). A pak vyšší level, jak to udělat, aby ta fotomontáž nebyla tolik patrná.
https://www.photopea.com/
Jo, asi nakonec skoncim u toho - neni to tak intuitivni, ale povedlo se mi to pomoci magnetickeho lasa :) Dik!
GIMP