Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doskakování textur ve hrách

Dobrý den,

mám otázku. Když hraju hry na PC, tak ve hrách mi doskakují textury. Příklad, když udělám třeba dva kroky dopředu tak se mi objeví na zemi váza a když zase dva zpět tak zmizne. Všímám si toho u všech her, jsou to různé textury ve hře, jinak hry jako takové jsou hratelné. Počítač na to mám, hry hraji většinou na max detaily, tak nevíte čím to může být?
Děkuji za rady, snad jsem to výstižně vysvětlil.

U jakých her konkrétně? A v jaké vzdálenosti se toto děje? Pokud někde v dálce, jde o běžný jev, tzv. LOD (level of detail) switch. S přibývající vzdáleností se modely vykreslují ve zjednodušené variantě a zejména dekorace jako vázy mohou v dálce mizet. Děje se to kvůli optimalizaci, šetří se tak počet počítaných polygonů.

Nejvíce to jde pociťovat u hry Playersunknowns battleground, například když zamířím přes optiku která 4 krát zvětšuje tak vidím jak se stromy při zamíření a následném odmíření mění. To stejné, když běžím tak stromy v dálce cca 10-20m se dokreslují. Případ s vázou se mi přihodil u hry R6: siege kdy jsem byl cca 10 metrů od ní a ona tam nebyla, jakmile jsem udělal o jeden metr dopředu tak se vykreslila.

To mi došlo, jenom jsem si toho asi tolik dříve nevšímal, každopádně děkuji za Vaše názory a kladný přístup. Jak jsem říkal dříve, když se an to člověk nesoustředí tak nic nepozná, jsou to takové maličkosti, zkusil jsem se jen optat.