Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Email.cz - Někdo se k tomuto účtu přihlásil z XXX. Pokud to nejste vy, změňte si prosím heslo.

Zdravím, co je zase za problém na seznamu? Každý +- týden (už asi 4 měsíce) mi mail vypíše hlášku Někdo se k tomuto účtu přihlásil z XXX. Pokud to nejste vy, změňte si prosím heslo..

Problém je v tom, že se mi to zdá jako o*eb. Zapnul jsem si dvoufázové ověření a heslo jsem změnil na náhodné 20znakové na čistě nainstalovaném PC s Ubuntu, kde jsem nic jiného neprováděl. Žádný dotaz v aplikaci na dvoufázovku, ale po asi 6 dnech mi to napsalo znovu. Poštovní protokoly mám vyplé..

Už jsem kompletně přešel na GMail, ale zajímá mě důvod, proč to seznam píše. (Na GMailu jsem za ty 4 roky užívání takové problémy neměl a historii aktivity kontroluji cca. každý týden.)

Díky

Na GMailu jsem za ty 4 roky užívání takové problémy neměl a historii aktivity kontroluji cca. každý týden.

Na Seznamu se mi to nestalo nikdy, za to Gmail me s podobnyma kravinama otravuje neustale, furt to po me chce kontrolu aktivity, fakt je to totalne sileny.

Tim ale nechci rict, ze nemuzes mit opacnou zkusenost, proste se nekdy ty sluzby jebnou a zacnou si s tebou psat podobne koniny. Chci tim rict jedinne, tobe se to stalo na Seznamu, mne na Gmailu. Nejsem nadsen, ze tu ctu, ze i Seznam takhle prudi, ale ty se pro zmenu priprav, ze podobny opruz se ti muze jednou vyskytnout i na Gmailu.

Ale to VPN je moje, běží na mém domácím routeru, který má normální českou veřejnou IP. Poslední dobu se na ten mail přihlašuji jen z PC, co mám doma.
PS : Už skoro 2 roky jsem ne na seznam nepřihlásil od jinud, než z domácí sítě. Před tím jsem se přihlašoval přes moje VPN se stejnou IP .

buď tvoje vpn dělá spoj, který začíná na tvém routeru a končí na neznámém serveru v internetu... ? tady chybí odpověď a to je taky příčina těch hlášek.
druhou možností je, že seznam celý říčný si sehnal tvůj certifikát, sám se připojuje na tvůj vpn server (router). ale kde se pak berou ty hlášky?

Na můj seznam mail jsem se přes 2 roky nepřihlásil přes jinou ip, vždy jen přes vpn, které jede u mě na routeru

jen ty víš, proč provozuješ vpn, jak ji máš nastavenou a co od toho čekáš.

zkus se zamyslet, proč ti vlastně nestačí https protokol.