Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadává wifi

Dobrý den,

mám nově pronajmutý pokoj v bytě, kde není možnost vedení kabelu na internet (majitel si to nepřeje).

Zbývá tedy wifi. Používám wifi USB přijímač, protože mám stolní PC. Od routeru jsem vzdálen vzdušnou čarou 6 metrů, na trase jsou dvoje prosklené dveře. Stěny jsou jinak hrubé cihlové.

Wifi signál ukazuje 2 až 3 čárky ze 4. Rychlost je cca jedna šestina plné rychlosti. To by mi i stačilo.

Problém je v tom, že se mi stává, že se wifi čas od času přeruší nebo se odezva zvýší na několik sekund (viz obrázek 2 pingů provedených po sobě).

https://i.ibb.co/LzFLfvF/2019-06-22-220628.png

Na hlavním panelu se ale křížek (jako že internet není k dispozici) nestihne objevit. Chrome mi ale v této chvilce stránky nenačítá.

V době tohoto "mini výpadku" nejde ani stránka routeru (http://10.0.0.138).

Zkoušel jsem si na mobil stáhnout wifi analyzer a zjistil jsem, že wifi není rušena jinými wifinami. Router si sám vybral channel 11, který je jinak prázdný.

Setkali jste se někdy s tímto chováním?

Myslíte, že by pomohlo, kdybych od PC vedl USB kabel ke dveřím? Vzdálenost od routeru by se tím snížila na polovinu... Že bych si zkrátka pořídil prodlužovací USB kabel (5 m) a ten vedl ke dveřím a do vzduchu a na konec bych připojil ten USB wifi příjimač.

ty jsi v tom odkazu asi přehlédl slova "s funkcí klient".
máš nějaký usb wifi adaptér, ze kterého nedokážeš přečíst typ, kde sis nezjistil zisk pidiantény, který zastrčíš do usb portu aniž bys řešil směr šíření signálu a stínění casem + okolními kabely.
ten stolní klient mívá větší zisk, nezávislý procesor výkonnější než usb převodník v adaptéru, díky kabelovému připojení má lepší umístění pro příjem signálu.

pokud to není bezcenný pidiadaptér a má aspoň nějakou anténku, lepší místo pro příjem jde najít zapojením adptéru přes usb prodlužovák.

jako bonus zjisti, jestli není právě tvůj přijímací kanál zarušený od sousedů, jestli by to nechtělo přeladit vysílací router.

co je wifi klient ?

Velmi laicky povedane, je to opak Wifi routra.
Wifi router dostava signal z LAN kabla a vysiela Wifi do priestoru. Wifi klient prijima signal z priestoru a prevadza ho do LAN kabla.

Vyhody takeho riesenia su:
* krabicka klienta ma podstatne lepsiu antenu (vecsinou dve az styri), ako pidi antenka v bazmeku USB.
* Wifi klient sa pripaja do PC cez LAN kabel, ktory moze byt az 100m dlhy.
* takze pri dlzke kabla (povedzme 10m) si mozes najst idealne miesto na umiestnenie klienta, vzhladom na signal v danej miestnosti.

Myslíte, že by pomohlo, kdybych od PC vedl USB kabel ke dveřím?

Urcite by pomohlo umiestnit USB wifi příjimač dalej od PC (ktore vyzaruje El smog), a ked mas PC pod stolom, tak niekde vyssie.
Ale USB predlzovak, tak max. 1.5 az 2m, pri 5m (kabel a "kabel" je rozdiel) mozes viac stratit ako si polepsit.

chápeš vůbec, že případný usb prodlužovák pro tvůj tajný usb adaptér nepřenáší jen data, ale taky napájení pro ten adaptér?
a že smyslem toho řešení je jen vytáhnout ho pryč od stínící skříně pc?
tedy že koupíš prodlužovák 0.5-1m, ale ne delší, a taky to nesmí být tenký kabel za 30 korun?

a to celé má smysl jen v případě, že wifi adaptér, na kterém tak lpíš, není degenerovaný typ bez antény?

Je to normalne, ze to vypadava. Wifi je totiz navrhnute tak, ze moze vypadavat. Mozno ta bude zaujimat to, ze wifi nebolo nikdy navrhovane tak, aby spolahlivo fungovalo za stenou, nedajboze viacerymi stenami. USB wifi musis dat do takeho miesta kde to bude najmenej vypadavat. Mozem prezradit, ze sa to robi velmi obtiazne, pretoze neexistuje ziadna moznost vidiet hodnotu na ktorej to vypadavane zavisi. Bohuzial to nieje signal, teda tie palicky signalu, ani percenta signalu. Je to skryte a ziadny program to neukazuje, takze zostava na to ist len stylom pokus-omyl.

Bohužel s tímto typem nemám zkušenost, šel jsem po ceně. Osobní zkušenost mám s https://www.czc.cz/tp-link-tl-pa8010pkit/168280/produkt A tam je vše v pohodě, ale stojí víc. Nic jiného už do rodinných domů nedávám. Lidi když vidí cenu, tak se málem vyvrátí, že je to hodně peněz, to se zase vyvracím já :-) Proto jsem sem ten odkaz nedal. No už je tu. Za mě super za tu cenu a za klienty taky.

Edit: Zapojených cca 28 těchto bazmeků a bez problémů.