Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadává wifi

Dobrý den,

mám nově pronajmutý pokoj v bytě, kde není možnost vedení kabelu na internet (majitel si to nepřeje).

Zbývá tedy wifi. Používám wifi USB přijímač, protože mám stolní PC. Od routeru jsem vzdálen vzdušnou čarou 6 metrů, na trase jsou dvoje prosklené dveře. Stěny jsou jinak hrubé cihlové.

Wifi signál ukazuje 2 až 3 čárky ze 4. Rychlost je cca jedna šestina plné rychlosti. To by mi i stačilo.

Problém je v tom, že se mi stává, že se wifi čas od času přeruší nebo se odezva zvýší na několik sekund (viz obrázek 2 pingů provedených po sobě).

https://i.ibb.co/LzFLfvF/2019-06-22-220628.png

Na hlavním panelu se ale křížek (jako že internet není k dispozici) nestihne objevit. Chrome mi ale v této chvilce stránky nenačítá.

V době tohoto "mini výpadku" nejde ani stránka routeru (http://10.0.0.138).

Zkoušel jsem si na mobil stáhnout wifi analyzer a zjistil jsem, že wifi není rušena jinými wifinami. Router si sám vybral channel 11, který je jinak prázdný.

Setkali jste se někdy s tímto chováním?

Myslíte, že by pomohlo, kdybych od PC vedl USB kabel ke dveřím? Vzdálenost od routeru by se tím snížila na polovinu... Že bych si zkrátka pořídil prodlužovací USB kabel (5 m) a ten vedl ke dveřím a do vzduchu a na konec bych připojil ten USB wifi příjimač.

Bohužel s tímto typem nemám zkušenost, šel jsem po ceně. Osobní zkušenost mám s https://www.czc.cz/tp-link-tl-pa8010pkit/168280/produkt A tam je vše v pohodě, ale stojí víc. Nic jiného už do rodinných domů nedávám. Lidi když vidí cenu, tak se málem vyvrátí, že je to hodně peněz, to se zase vyvracím já :-) Proto jsem sem ten odkaz nedal. No už je tu. Za mě super za tu cenu a za klienty taky.

Edit: Zapojených cca 28 těchto bazmeků a bez problémů.