Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Specifikace M.2 portu u HP Probook

Mám starší notebook ktorému by som rád urobil upgrae RAM a SSD, má m.2 slot (pre to som daný model kupoval), ale na HP support stránke som sa už nedozvedel žiadu špecifikáciu. Product Number je: T6R08ES#BCM, pri pohlade do vnútra je tam asi miesto len na tej najmenší 42mm disk. Dá sa nejako zistiť či ide o sata alebo nvme port? Má vobec význam kupovať tento malý disk? Ich ponuka je oproti 80mm dosť obmedzená. Nie je problém s prehrievaním? Nič náročné na notebooku robiť neplánujem, no teraz z 4gm ram a HDD je už za hranicou použitelnosti. M.2 disk som chcel preto, že nemusím vyhadzovať starý disk.

je tam asi miesto len na tej najmenší 42mm disk. Dá sa nejako zistiť či ide o sata alebo nvme port?

- Pro urceni spravného KEY-klice (B/M/B+M) portu existuje velmi jednoducha metoda pocitani PINu. Jak je jich tam x5PIN, je to M-kovej, 2XVyrez = M+B :
[URCENI KONEKTORU]

[87258-m-2-key-rozeznat-png]
[URCENI VELIKOSTI]
- Ta nejmensi s jednim sroubkem na velikost jednoho palce koresponduje :
* Nebo spise urceni délky,, ono, sirka je s 2.2cm stejna u vsech stejna.[/i]
2230 = 22mm siroky & 30mm dlouhy, tak muzes pomoci zmereni jeké delce koreponduje..
- Dalsi jsou pak :
2242 = Tedy 22mm siroky & 42mm dlouhy (myslim ze jiz rozumis)

- A nejdelsi :
22110 = 2.2cm siroky a 11cm dlouhy.

je tam asi miesto len na tej najmenší 42mm disk

- Tak jsem to asi spatne pochopil. Mel jsem za to, ze nevi jaky M.2 (kdyz se bavi o 42dvojce tak se bavi) disk mu do toho pasuje. NVMe je o technologii né velikosti.
- Jinak nejmensi je **16-30 né 42..

- Ach jo, opakuji "odpovidal na tu cast, kde tazatel se pidil jak velky disk M.2 tam pasuje a podle ceho to identifikovat ". Nezlob se na me, ale mam cerstve po operaci a nemam opravdu silu ani moral se s nekym dohadovat jeste na nejakych oblbovakach co do me nasypali. Jestli se ti muj prispevek nezda, tak ho zkratka oznac mimo vlakno proc to resit ;-)

- Nvma (coz je jen Non-Volatile Memory) zalezi kolik ma linek (pcie x4), nic spolecného s pouzitym klicem. To uz spis zalezi na obrazku jeho PORTU a samotném NTB (chipsetu) né z obrazku KEY-disku.
* V teorii jestli ma "x5 PIN / M-Key" (né MDOT) tak rychlejsi NVma podporovat muze jinak pojede jako S-ATA. Zalezi jen jestli PCIe x 4 opravdu podporuje i NTB to ale z disku nevyctes.