Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Powerline adaptéry - propojení fází

Ahoj,
tak trochu nevím, jestli je toto spíš do PC nebo Kutilské poradny...
Okolnosti mě nutí spojit dvě přibližně 20m vzdálená místa v budově přes Powerline adaptéry.
Místa jsou v rámci jednoho objektu (mají společný elektroměr) ale každé na jiné fázi.

Zkusil jsem štěstí a powerline adaptéry zapojil - díky souběhu vodičů jsou schopny fungovat cca 15 Mbps (ano, megabitů), já potřebuju rychlost aspoň dvojnásobnou.

Našel jsem všehovšudy jediný produkt, který lze nainstalovat do rozvodnice a který neelektricky spojí fáze dohromady a zlepší tak propustnost. Přijde mi divné, že nikdo z velkých hráčů toto neprodává, ale co už. Neviděl jste někdo někde obdobný výrobek třebas i levněji? IMHO to bude pár cívek navinutých "do sebe" a nic víc...

Děkuji.

Tak jsem se konečně dostal k testu. Výsledkem je, že po zapojení "spojky" do rozvodnice klesla rychlost z 15 Mbps na 8 Mbps. Po odstranění spojky se vrátila zpět na 15 Mbps.
Čímž pro mě klesla užitná hodnota spojky na nulu a podrobím ji detailnímu rozebrání s cílem zjistit vnitřní zapojení a obsah té zalívací hmoty. Až se k tomu tedy někdy dostanu.
Propoj tedy budu muset realizovat pomocí WiFi. Škoda, nemám rád WiFi. Snad najdu nějaké rozumné stabilní řešení, co nebude stát majlant.