Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oculus Rift S - Alza vs. Amazon

Zdravím,
Chci si objednávat brýle pro virtuální realitu Oculus Rift S. Problém je, že se jedná o poměrně nový produkt, který Oculus nedováží do ČR a tuzemské obchody je nemají skladem a nejsou zatím schopni říci, kdy budou. Momentálně mám objednávku na Alze s cenou 12 800 Kč. Brýle jsem ale našel na německém Amazonu a jsou tam za 450 € s dopravou zdarma do ČR. Jsou tam levnější a hlavně skladem.
Myslíte, že mám raději čekat na Alzu nebo rovnou objednávat na Amazonu a ušetřit? Jde mi samozřejmě o případnou reklamaci, která by s Alzou probíhala asi pohodlněji (zatím s nimi mám velmi dobrou zkušenost). S Amazonem na druhou stranu nemám žádné zkušenosti.
Díky za odpovědi.

Ked som reklamoval Kindle u Amazonu iba som kontaktoval podporu a za 2 dni som mal doma novy Kindle.
Bolo mi divne, co so starym, bol funkcny len bateria vydrzala 3 dni tak som ich kontaktoval znovu a ze im to mam poslat na ich naklady spat.
Ale to predaval priamo Amazon, takze zalzi ci nakupujes od nich alebo nejakeho predajcu, co ide cez Amazon.

Naskladnění bude začátkem července. Datum dodání píšou tak 8-9.7., tak pak dám vědět ;-). Ale co jsem tak různě četl, tak lidi fakt nemají problém s Amazonem a za ušetřené peníze jsem si koupil alespoň pár VR her. Teď, když jsou ty slevy.

Tak datum dodání mi změnili z 10.7. na 1.7. a fakt to ten v den přišlo. Přivezli to tedy velmi rychle a to navíc s dopravou zdarma. A oproti obchodům tady, fakt levněji. Za ušetřené peníze jsem si koupil nějaké hry alespoň.
Co mě trochu děsí je to samotný balení. V originální krabici od Oculusu měla být krabička s AA bateriemi, display-port adaptérem, návodem a záručákem. To vše sice mám, ale bylo to tam tak pohozený bez té malé krabičky. Návod je navíc zašpiněný. Kabel taky nebyl smotán, jak by měl a čočky byly přikryté obyčejným kuchyňským ubrouskem (správně nemají být zakryté vůbec). Mám tedy podezření, že už to snad někde někdo rozbaloval a kdo ví, jestli i používal. Jinak zařízení samotné funguje jak má a za ty dva dny hraní jsem fakt spokojený. Nevím, ale jestli to nevrátit kvůli tomu pochybnému zabalení.

To vše sice mám, ale bylo to tam tak pohozený bez té malé krabičky.

- Rift S jsem zkousel a rozbaloval, ty 2 malé baterky byly primo v baleni v cerném skladaci kartonu. Baterie byly zvlast zabeleny v tvrdém igelitu.
- Na cockach zarizeni byly 100% plastové ochrané naplasti tak jako u vsech VR brylich.
- Podle tvého popisu jde o zanovni zbozi, mozna jsi se jen spatne dival u objednavky, co by mohlo odpovidat i té nissi cene. U tvém uctu Amazon a detailech se podivej na informace o zakazce. Jestli je jako "NOVY" a udelal jsi "FOTO" (coz bych doporucil vzdy kdyz neco takového prijimas) jako dukaz o stavu v jakém dosli, tak ti je Amazon vymeni (zaplati i postovné) tak jako v pripade ze objednavka nebyla kompletni. Adaptér miniDisplayPort -> DisplayPort byl soucasti baleni.

[Amazon cena za] :
Nové za : 449,00 €
Pouzité za 395,12 €

[87350-oculus-s-png]
* Ale resit to, no, rozumim tvim obavam, ale jestli je komplet a funguje, zaplatil jsi za pouzity tak bych to asi prekousl. Pujde zrejme o nejakého uzivatele ktery je jen zapojil, zkusil a poslal zpet. Tyto VR bryle jsou pak po navratu otestovany, osetreny (proto ti dali jiny ochrany kryt na cocky) zabaleny (nemusi byt pouzit original karton) a prodany jako zanovni.
Jestli jsi zaplatil za "nové" a dosli ti ti "pouzité" tak se neboj kontaktovat Amazon, rychle odopovi a nabidnou ti vymenu. Postové také zaplati, jen ti poslou na vytisknuti takovy papir strana 1 vytisknes a prilepis na balicek. Stranu 2 das dovnitr baleni..